اعلام موعد واریز مرحله دوم وام خرید کالای بازنشستگان کشوری

به گزارش تیم علمی، خبرنگاران: معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری، زمان واریز مرحله دوم وام خرید کالای بازنشستگان و جزئیات آن را بیان کرد.

اعلام موعد واریز مرحله دوم وام خرید کالای بازنشستگان کشوری

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش تیم علمی ، فتح الله شعبانی در گفت وگو با تسنیم با اشاره به برنامه ریزی صندوق بازنشستگی برای ارتقاء کیفیت زندگی بازنشستگان صندوق بازنشستگی اظهار کرد: برنام مدونی برای افزایش ارتقاء زندگی بازنشستگان از بهمن سال گذشته در دستور کار نهاده شد و هدف اصلی در این زمینه بهبود کیفیت زندگی بازنشستگان است.

وی توضیح داد: بهبود کیفیت زندگی بازنشستگان ابعاد مختلفی دارد از جمله بُعد مالی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و ... باید برای تمام این ابعاد برنامه ریزی گردد و ابعاد را ارتقاء دهیم و در نهایت کیفیت زندگی بازنشستگان که ذینفعان اصلی صندوق بازنشستگی هستند، رشد پیدا کند.

معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری اعلام نمود: در بُعد مالی فعالیت خود را شروع کردیم و در نخستین گام برنامه ریزی را برای ارائه تسهیلات، خرید ارزان قیمت برای بازنشستگان فراهم کردیم و در اسفند ماه سال قبل طرح مشترکی با بانک صادرات و فروشگاه رفاه تحت عنوان طرح کمک عملیاتی شد تا بازنشستگان بتوانند از تسهیلات خرید به رقم مبلغ یک میلیون و 200 هزار تومان استفاده نمایند و قرار است این تسهیلات اعتباری، در دو مرحله به صورت یک ماه خرید و 4 ماه بازپرداخت اقساط، اجرایی گردد.

شعبانی گفت: بدون اینکه کارت جدیدی در بین بازنشستگان توزیع گردد، رقم اشاره شده بر روی همان کارت بازنشستگان شارژ می گردد و مرحله دوم وام خرید بازنشستگان از شهریور ماه شروع خواهد شد و تا خاتمه سال نیز یک مرحله دیگر وام خرید به حساب بازنشستگان واریز می گردد و یکی از دلایل تغییرات در زمان واریز وام خرید به حساب بازنشستگان، شیوع ویروس کرونا بوده که در مرحله نخست واریز وام مشکلاتی را ایجاد کرد که در ادامه این فرایند بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، اجرا می گردد.

معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به وام یک میلیون و 200 هزار تومانی برای خرید اقلام مورد احتیاج بازنشستگان اعلام نمود: اجباری برای خرید و تسهیلات وجود ندارد و نرخ تسهیلات دو درصد است که بسیار ارزانتر از تسهیلات قرض الحسنه است و مهمتر آن که به میزان هر چیزی که خرید می گردد، اقساط آن پرداخت می گردد و احتیاج نیست تمام اعتبار یک میلیون و 200 هزار تومانی هزینه گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1121

به "اعلام موعد واریز مرحله دوم وام خرید کالای بازنشستگان کشوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام موعد واریز مرحله دوم وام خرید کالای بازنشستگان کشوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید