انتخابات اعضای مجلس عوام کانادا

به گزارش تیم علمی، انتخابات اعضای مجلس عوام کانادا, که از آن نخست وزیر انتخاب می شود , برای مدت حداکثر پنج سال با حق رای عموم در نواحی تک عضوی که در کانادا شناخته می شود, انتخاب می شود. نخست وزیر ممکن است مجلس عوام را منحل کرده و در هر زمانی در دوره پنج ساله , انتخابات جدیدی برگزار کند. سنا متشکل از اعضایی می شود که به صورت استانی توسط استاندار به توصیه نخست وزیر منصوب می شوند و ممکن است تا زمانی که به سن بیست و پنج سالگی برسند , سِمت خود را حفظ کنند.

انتخابات اعضای مجلس عوام کانادا

اگر علاقمند به سفر با بهترین کانادا ارزان هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

همه شهروندان کانادا حداقل سه سال سن دارند. به طور سنتی , مشارکت رای دهندگان در کانادا نسبتا ً بالا بود , و حدود دو سوم رای دهندگان واجد شرایط به طور منظم رای می دادند ; با این حال , همانند بسیاری از دموکراسی های تثبیت شده , حضور رای دهندگان در اواخر سده نوزدهم و اوایل قرن بیست رو به کاهش گذاشت. زنان حق رای دادن در انتخابات فدرال را داشتند , اما مردان عموما ً در انتخابات و انتصابات فدرال برتری داشتند. با این حال , در طول دهه 1970 , کیم کمپبل اولین نخست وزیر زن کانادا شد ; اکنون زنان حدود یک پنجم تمام اعضای مجلس عوام را تشکیل می دهند. نخستین زن , ژان وال ژان بود. در سال 1993 , آدریان به اولین فرماندار کل کشور کانادا شد.

انتشار: 27 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 826

به "انتخابات اعضای مجلس عوام کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخابات اعضای مجلس عوام کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید