اگر مردم مجری مسکن مهر بودند پروژه سال ها پیش تکمیل می شد

معاون وزیر راه و شهرسازی معتقد است اگر در بحث مسکن مهر خود مردم متولی ساخت بودند و دولت نقش نظارتی خود را ایفا می کرد مطمئنا این پروژه ها سالها پیش به نتیجه می رسید.

اگر مردم مجری مسکن مهر بودند پروژه سال ها پیش تکمیل می شد

به گزارش خبرنگاران، حامد مظاهریان در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل راه و شهرسازی استان لرستان اضافه نمود: بزرگترین تحولی که در پنج سال اخیر اتفاق افتاده نگرش در چگونگی تامین و احتیاج به مسکن است و باید به سمتی پیش برویم که نقش دولت در ساخت و ساز و تجارت کم رنگ تر گردد. این معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه این نگرش رخ داد و به جای توجه به حاشیه شهرها به بافت های میانی توجه شد، مطرح نمود: در حاشیه شهرها توسعه منفصل بوده، زمین ارزان و معارض وجود ندارد و رغبت برای ساخت و ساز فراوان است، در حالی که در بافتهای میانی امکانات ورزشی تفریحی خدماتی و... وجود دارد و کار نیز زودتر به نتیجه می رسد.

وی اظهار داشت: پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی سرمایه گذاری در بافت های میانی شهرها به جای سرمایه گذاری در حاشیه هاست. این مسئول اضافه نمود: در برنامه پنج ساله بودجه سالیانه و سیاست های بالادستی و حتی سیاست های رئیس جمهوری روی این مهم تاکید گردیده است. مظاهریان در مورد مسکن اقشار متوسط گفت: از طریق صندوق پس انداز یکم برای شهرهای میانی و کوچک تا 80 درصد تسهیلات مسکن و در تهران نیز تا سقف 54 درصد به متقاضیان پرداخت می گردد. وی با بیان اینکه با به هم خوردن تعادل دربازارهای ارز و سکه مسکن هم اقتصادی شناخته گردیده، اضافه نمود: التهاب در نرخ بازار سکه و ارز سبب شد بازار مسکن متاثر از آن گردد. این معاون وزارت راه و شهرسازی اضافه نمود: تراکم خانوار در واحد مسکونی در سال 85، 1.13 بوده یعنی به ازای هر 100 خانه 113 خانوار وجود داشته در حالی که این رقم در سال 95 به 1.04 رسیده است.

وی بیان نمود: در سال 85 میزان روستاهای بادوام که از مصالح مقاوم ساختمانی استفاده نموده 60.3 درصد بوده که این رقم در سال 95 به 81.5 درصد رسیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اگر مردم مجری مسکن مهر بودند پروژه سال ها پیش تکمیل می شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر مردم مجری مسکن مهر بودند پروژه سال ها پیش تکمیل می شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید