برگزاری انتخابات موجب سرانجام بحران سیاسی تایلند نخواهد شد

به گزارش تیم علمی، خبرنگاران: نخست وزیر سابق تایلند و رهبر کنونی حزب مخالف دموکرات تاکید نمود برگزاری انتخابات موجب حل و فصل بحران سیاسی نخواهد شد.

برگزاری انتخابات موجب سرانجام بحران سیاسی تایلند نخواهد شد

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش گروه بین الملل تیم علمی به نقل از پرس تی وی؛ آبهیسیت وجاویجا رهبر حزب مخالف دموکرات تایلند و نخست وزیر سابق این کشور امروز شنبه ضمن انتقاد از تصمیم دولت برای برگزاری انتخابات سراسری 2 فوریه، توضیح داد، انتخابات به تنهایی نمی تواند چالش ها و مشکلاتی را که امروز با آن روبرو هستیم حل و فصل کند.بر اساس این گزارش وی اضافه کرد، کشور به روند اصلاحات سیاسی احتیاج دارد که مردم را نسبت به زمان برگزاری انتخابات، تحولات پس از انتخابات مطمئن سازد و مردم مطمئن باشند که دولت منتخب از قدرت سوء استفاده نخواهد کرد. حزب دموکرات تایلند نیز به اعتراضات ضد دولتی پیوسته است.

در حالی که دولت تایلند میخواهد انتخابات سراسری این کشور را فردا دوم فوریه برگزار کند مخالفان ضمن تحریم انتخابات تهدید نموده اند که برگزاری این انتخابات جنجالی را با اختلال روبرو خواهند کرد. مخالفان دولت تایلند به شدت نگران پیروزی مجدد حزب حاکم به رهبری نخست وزیر هستند.دولت تایلند از روز 22 ژانویه به مدت 60 روز وضعیت فوق العاده در شهر بانکوک اعلام نموده است ولی معترضان همچنان به اعتراضات خیابانی ادامه می دهند.

اعتراضات تایلند از نوامبر گذشته زمانی شروع شد که دولت این کشور تصمیم گرفت با اجرای عفو عمومی زمینه بازگشت تاکسین شیناواترا نخست وزیر سابق این کشور و برادر نخست وزیر را به تایلند آماده کند. وی به اتهام فساد اقتصادی به زندان محکوم شده ولی بدون گذراندن دوران محکومیت خود اکنون در خارج از کشور زندگی می نماید.

اعتراضات اخیر تایلند از سال 2010 میلادی تاکنون بی سابقه بوده است. اعتراضات سال 2010 میلادی نیز با سرکوب ارتش روبرو شد و حداقل 91 کشته برجا گذاشت.

مخالفان تایلندی بر این باورند که نخست وزیر این کشور عروسکی در دست برادرش یعنی تاکسین شیناواتر است. تاکسین شیناواترا در کودتای 2006 میلادی سرنگون شد و برای رهایی از حکم دو سال زندان به اتهام فساد اقتصادی در خارج از تایلند زندگی می نماید.

منبع: تسنیم
انتشار: 29 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 455

به "برگزاری انتخابات موجب سرانجام بحران سیاسی تایلند نخواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری انتخابات موجب سرانجام بحران سیاسی تایلند نخواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید