تظاهرات معترضان هنگ کنگی علیه اخراج ها و شایعه آزار جنسی توسط پلیس

به گزارش تیم علمی، معترضان هنگ کنگی که با دست رد مقامات این منطقه به درخواست خود برای برگزاری تجمع در نزدیکی دفتر شرکت هواپیمایی کاتای پاسفیک در فرودگاه هنگ کنگ روبرو شده بودند، مجبور شدند تظاهراتشان را به مرکز این دولتشهر منتقل نمایند.

تظاهرات معترضان هنگ کنگی علیه اخراج ها و شایعه آزار جنسی توسط پلیس

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

سازمان موسوم به کنفدراسیون اتحادیه های تجاری هنگ کنگ که قصد داشت این تظاهرات را در اعتراض به موضوع اخراج کارکنان از شرکت کاتای پاسفیک و انتقاد از وجود یک فضای وحشت سفید برگزار کند متوجه شد که پلیس هنگ کنگ مجوزی به این تجمع نداده و شرکت هواپیمایی مذکور نیز نسبت به وقوع هر گونه تظاهرات غیرقانونی هشدار داد.

این سازمان در ادامه محل تظاهرات را به مرکز منطقه اقتصادی هنگ کنگ برای امروز چهارشنبه تغییر داد و در صفحه فیسبوک خود علت این تصمیم تضمین امنیت بیان کرد.

عبارت وحشت سفید عبارتی مستعمل در هنگ کنگ است و از آن برای توصیف اقدامات ناشناس برای ایجاد فضای ترس و وحشت استفاده می نمایند.

شرکت هواپیمایی مذکور در بیانیه ای در روز سه شنبه اعلام نمود: پلیس هنگ کنگ اعتراض برنامه ریزی شده در نزدیکی مقر کاتای پاسفیک در فرودگاه هنگ کنگ را ممنوع اعلام نموده و از تحمل صفر خود در قبال هر گونه فعالیت خشونت آمیز و همچنین شرکت هر یک از کارمندان در این فعالیت ها صحبت کرد.

شرکت کاتای پاسفیک اکنون بین دو دسته مقامات پکن و معترضان مخالف دولت در هنگ کنگ که بعضا از ماه ژوئن تاکنون تظاهراتی همراه با خشونت برگزار کردند گرفتار دو راهی شده است.

چین از این شرکت خواسته تا کارمندانی که در این اعتراضات شرکت داشته و از آن حمایت کردند به حال تعلیق درآورد.

طبق اعلام کنفدراسیون اتحادیه های تجاری هنگ کنگ تاکنون این شرکت دست کم 20 خلبان و خدمه هواپیمایی را از کار اخراج نموده است.

این شرکت هواپیمایی در بیانیه خود نوشت: کاتای پاسفیک تاکید می نماید که کاملا از اجرای قانون اساسی هنگ کنگ و همه حقوق و آزادی های در نظر گرفته شده در آن حمایت می نماید.

اخیرا کاری لام رئیس اجرایی هنگ کنگ اعلام نمود امکان استفاده از اختیارات وضعیت اضطراری در هنگ کنگ از سوی دولتش را رد نمی نماید. چنانچه او قوانین وضعیت اضطراری را به اجرا دربیاورد از اختیارات گسترده ای اعم از تغییر قوانین و مجوز دادن به بازداشت ها و استردادها و سانسور رسانه برخوردار خواهد شد.

علاوه بر امروز معترضان هنگ کنگی قصد دارند در هفته های آینده نیز تظاهرات بیشتری در این منطقه برگزار نمایند. یکی از برنامه های آنها دست زدن به اعتصاب سراسری در روز دوشنبه آینده است.

یک تظاهرات دیگر نیز برای اواخر امروز و با انگیزه آن چه که اعتراض به خشونت جنسی پلیس اعلام شده برنامه ریزی شده است.

برگزارنمایندگان این تظاهرات شرکت نمایندگان را تشویق کردند که عبارات هشتگ همچنان اعتراض کنید را روی بازوهایشان با رژ لب قرمز بنویسند.

پلیس هنگ کنگ روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام نمود: به منزلت حریم خصوصی و افراد تحت بازداشت احترام گذاشته و به شایعات در فضای مجازی مبنی بر وقوع اذیت و آزار جنسی در بازداشتگاه پلیس هنگ کنگ آگاهی پیدا نموده است.

تسه چان چونگ، یک مقام ارشد پلیس هنگ کنگ در بیانیه ای گفت: ما همه اسناد و سوابق را آنالیز کردیم و باید تاکید کنم که چنین شایعاتی کاملا غلط است. ما همچنین هیچ گونه شکایت و یا گزارش رسمی از این بابت دریافت ننموده ایم. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 407

به "تظاهرات معترضان هنگ کنگی علیه اخراج ها و شایعه آزار جنسی توسط پلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات معترضان هنگ کنگی علیه اخراج ها و شایعه آزار جنسی توسط پلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید