توضیحات وزارات خارجه درباره حضور هیات های تجاری در سفرهای خارجی ظریف

روابط عمومی وزارت امور خارجه درخصوص طرح بعضی مطالب پیرامون همراهی هیات های تجاری در سفرهای وزیر امور خارجه به دیگر کشورهای، توضیحاتی را در قالب بیانیه ارائه کرد.

توضیحات وزارات خارجه درباره حضور هیات های تجاری در سفرهای خارجی ظریف

به گزارش خبرنگاران، در بیانیه وزارت امور خارجه آمده است: وزارت امور خارجه همیشه تسهیل در روابط مالی خارجی کشور و فراهم کردن بستر توسعه مناسبات و تعاملات مالی بویژه برای بخش خصوصی در جهت توسعه و تقویت بنیان های اقتصاد ملی را از جمله وظایف و ماموریت های خود می داند.

با توجه به این موضوع و ماموریت های محوله به سفارتخانه های جمهوری اسلامی ایران در پیگیری و تمهید ارتباط بخش های مالی کشور متوقف فیه و طرف های مالی داخل کشور، برنامه ریزی و تنظیم ملاقات ها و برنامه هایی که دارای ماهیت مالی هستند از جمله اقداماتی است که سفارتخانه های کشورمان در زمان تنظیم و برنامه ریری سفرهای وزیر محترم امور خارجه مورد توجه قرار می دهند. به همین منظور و با هدف بهره برداری حداکثری از فرصت سفرهای دوجانبه وزیر امور خارجه، همراهی بخش های مالی خصوصی و دولتی در سفرهای ایشان همیشه مورد توجه و اهتمام جدی قرار می گیرد.

وزارت امور خارجه هیچ دخالتی در چینش و انتخاب فعالان مالی اعم از افراد حقیقی یا حقوقی برای همراهی در این سفرها ندارد و صرفا با توجه به زمینه ها، ظرفیت ها و مزیت های مالی با کشور هدف، حوزه های اولویت دار را معرفی می نماید ولی در نهایت انتخاب نهایی همراهان وزیر امور خارجه در این سفرها بر اساس علاقه مندی شرکت ها و بر عهده اتاق بازرگانی و سایر نهاد های مالی مشابه ذیربط است.

همراهی فعالان مالی در سفرهای وزیر امور خارجه صرفا در زمانی برنامه ریزی می گردد که زمینه های متنوع همکاری های مالی با کشور هدف این امر را توجیه پذیر کند و با توجه به اینکه با پرواز اختصاصی وزیر محترم امور خارجه انجام می گردد به هیچ وجه مسئله تهیه بلیط در اینگونه سفرها مطرح نیست و اگر هزینه های دیگری برای ثبت نام یا اقامت به نهاد هماهنگ کننده صنفی خود می پردازند ارتباطی با این وزارتخانه پیدا نمی نماید.

در انتها تاکید می گردد موفقیت و میزان تحقق اهداف مالی و میزان بهره برداری از فرصت همراهی فعالان مالی با وزیر امور خارجه در سفرهای خارجی به تفاهمات و توافقات فعالان مالی با طرف های مقابل خود و پیگیری های بعدی آنها بستگی دارد. وزارت امور خارجه و سفارتخانه های کشورمان نیز در چارچوب ماموریت ها و وظایف خود که همانا تسهیل روابط مالی خارجی است، در این راستا در کنار فعالان مالی کشور خواهند بود.

دبیر: آرش محمدیان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 10 خرداد 1398 شناسه مطلب: 143

به "توضیحات وزارات خارجه درباره حضور هیات های تجاری در سفرهای خارجی ظریف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات وزارات خارجه درباره حضور هیات های تجاری در سفرهای خارجی ظریف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید