جزئیات افزایش 35 درصدی حقوق کارگران در سال آینده

به گزارش تیم علمی، با توجه به اظهارات مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و مبلغ حداقل دستمزد کارگران در سال 1400، دریافتی این قشر از جامعه حداقل رقمی بین 3 میلیون پانصد و بیست تا سه میلیون ششصد و پنجاه هزار تومان خواهد بود.

جزئیات افزایش 35 درصدی حقوق کارگران در سال آینده

به گزارش تسنیم، مصطفی سالاری در آخرین جلسه ستاد تسهیل و برطرف موانع فراوری استان قزوین که صبح امروز در سالن اجتماعات شهید امامی استانداری قزوین برگزار گردید، گفت: با توجه به اجرای قانون همسازی و افزایش سنوات دستمزد حقوق کارگران در سال آینده حداقل 35 تا 40 درصد افزایش می یابد.

وی افزود: با توجه به اینکه افزایش 25 درصد شاغلان کارمندی و بازنشستگان در کمیسیون تلفیق بودجه مجلس مصوب شده، بنابراین می توانیم به کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی قول دهیم که میزان افزایش حقوق آن ها در سال 1400 میزان مناسب و معقولی است.

سالاری با بیان اینکه قبول داریم که میزان افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در امسال نسبت به بازنشستگان لشگری کمتر بوده است، توضیح داد: اگر دولت بدهی هایش به سازمان تامین اجتماعی را پرداخت کند، می توانیم قبل از اتمام امسال در حقوق بازنشستگان و کارگران را مجدداً افزایش دهیم.

وی ادامه داد: در خصوص طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان هم قبول داریم که عدالت اتفاق نیفتاده است؛ اما مواردی مانند سال بازنشستگی و آخرین حقوق دریافتی در زمان خدمت در این حوزه اثرگذار است که باید با یاری مجلس این موارد اصلاح شوند.

حداقل دستمزد کارگران در سال 1400 چقدر می گردد؟

با توجه به اظهارات مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و مبلغ حداقل دستمزد کارگران در سال 1399، دریافتی این قشر از جامعه حداقل رقمی بین 3 میلیون و پانصد و بیست تا سه میلیون ششصد و پنجاه هزار تومان خواهد بود.

منبع: فرارو
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1550

به "جزئیات افزایش 35 درصدی حقوق کارگران در سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات افزایش 35 درصدی حقوق کارگران در سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید