حل مشکل مسکن کارگران با تسهیلات بانک توسعه تعاون

به گزارش تیم علمی، بانک توسعه تعاون با اولویت حل مشکل مسکن کارگران، خط اعتباری 75 هزار میلیارد ریالی به تعاونی های مسکن اختصاص داده و بر این اساس تعاونی های مسکن کارگری تا انتها سال می توانند برای دریافت تسهیلات مذکور به شعب بانک مراجعه نمایند.

حل مشکل مسکن کارگران با تسهیلات بانک توسعه تعاون

به گزارش خبرنگاران، تعاونی های مسکن کارگری برای دریافت تسهیلات مذکور در اولویت قرار دارند و قرار است به ازای هر واحد مسکونی حدود 100 میلیون تومان تسهیلات به تعاونی های مسکن کارگری پرداخت گردد.

برابر اعلام بانک توسعه تعاون، اختصاص خط اعتباری 7500 میلیارد تومانی در کشور برای 75 هزار تعاونی مسکن با اولویت کارگران و بازپرداخت 10 ساله صورت می گیرد.

شهریور ماه سال جاری نیز به مناسبت هفته تعاون، تفاهم نامه مشترک میان معاونت امور تعاون و بانک توسعه تعاون به منظور اختصاص خط اعتباری 500 میلیارد تومانی برای تکمیل و توسعه واحدهای تعاونی مسکن به امضا رسید که بر اساس آن تعاونی های مسکن کارگری در اولویت دریافت تسهیلات مذکور از سوی بانک توسعه تعاون قرار گرفتند.

به موجب این تفاهم نامه سقف وام برای هر واحد در کلان شهرها 125 میلیارد تومان با بازپرداخت 10 ساله در نظر گرفته شده و در صورت اتمام منابع، خط اعتباری ویژه از سوی بانک توسعه تعاون مجددا تمدید می گردد.

پیش از این معاون تعاون وزارت کار به خبرنگاران گفته بود طی تفاهمی که با بانک توسعه تعاون منعقد می گردد، تعاونی های مسکنی که بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته ولی به دلیل افزایش قمیتها امکان تکمیل پروژه هایشان را نداشته باشند می توانند از خط اعتباری بانک توسعه تعاون بهره مند شوند.

به گزارش خبرنگاران، خط اعتباری 75 هزار میلیارد ریالی بانک توسعه تعاون به منظور حل مسائل تعاونی ها و آثار ناشی از کرونا ایجاد شده و تعاونگران تا انتها سال جاری می توانند برای دریافت تسهیلات به شعب بانک توسعه تعاون در سراسر کشور مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1387

به "حل مشکل مسکن کارگران با تسهیلات بانک توسعه تعاون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حل مشکل مسکن کارگران با تسهیلات بانک توسعه تعاون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید