درخواست نهادهای امنیتی عراق از مقتدی الصدر برای خارج کردن طرفدارانش از اعتراضات

فرماندهان نهاد های امنیتی عراق در پیامی فوری خطاب به رهبر جریان صدر عراق از وی خواستند هر چه سریع تر صف نیرو ها و طرفدارانش را از آشوبگران جدا کند.

درخواست نهادهای امنیتی عراق از مقتدی الصدر برای خارج کردن طرفدارانش از اعتراضات

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، شماری از فرماندهان نهادهای امنیتی استان های مرکزی و جنوبی عراق روز پنجشنبه با ارسال پیغام فوری به مقتدی الصدر رهبر جریان صدر، از او خواستند که طرفدارانش را به آرامش دعوت کند.

این نهادها و فرماندهان عراقی تاکید کردند طرف هایی که مدعی وابستگی به نیروهای سرایا السلام (وابسته به جریان صدر) هستند اقدام به مسدود کردن راه ها نموده و اداره ها و مدارس را تهدید می نمایند.

به گزارش وبگاه خبری الاتجاه، در پیغام فرماندهان امنیتی عراق آمده است: اکنون لازم است که مستقیماً آقای الصدر را خطاب قرار دهیم، زیرا اوضاع به مرحله آشوب عمومی رسیده است بخصوص که خوب می دانیم آقای الصدر به معترضان توجه داشته و مدافع آنهاست.

این پیغام خطاب به رهبران جریان صدر آورده است: شما در همه بیانیه ها و اظهاراتتان خواستار همکاری با دستگاه های امنیتی بوده اید و به اعضا و نیروهای خود از سرایا السلام توصیه کردید که در کنار معترضان بمانند و از آنها حفاظت نمایند و هماهنگی ما با بعضی از آنها هم خیلی عالی بود.

فرماندهان امنیتی عراق افزودند: اما می خواهیم به شما اطلاع بدهیم اوضاع به طرز چشمگیری تغییر نموده است و آنهایی که از شما هستند اقدام به مسدود کردن راه ها نموده و اداره ها، مدارس و دیگر اماکن را تهدید می نمایند. آنها از لیدرهای سرایا السلام هستند و حتی آماده اند که ما اسامی آنها را علنا اعلام کنیم. آنها بین خود تقسیم نقش نموده اند و تصاویر و فیلم های ویدیویی مؤید این قضیه است.

آنها تاکید کردند: معترضی که به هیچ طرفی وابسته نباشد هرگز جرات مقابله با دستگاه های امنیتی، مسدود کردن راه ها و ممانعت از کار کارمندان و غیره را ندارد.

فرماندهان امنیتی عراق گفتند: آقای الصدر به طور رسمی مردم را به نافرمانی و اعتصاب عمومی دعوت کرد و مدارس، اداره ها و مراکز خدمات رسانی تعطیل شدند تا استان های جنوبی از این قضیه متضرر شوند.

در این پیغام آمده است: نهادهای امنیتی همچنان لوله تفنگ خود را به سمت افراد مخرب می گیرند و هر روز در این راه قربانی می دهند و قربانی یک مناقشه سیاسی هستند.

فرماندهان امنیتی عراق افزودند: آقای الصدر می گوید باید از مرجعیت اطاعت گردد و امروز مرجعیت بر دو موضوع اصلی تاکید دارد، قانون انتخابات و قانون کمیساری انتخابات این مسائل مربوط به مجلس است و شما بزرگ ترین فراکسیون را دارید. می تواند به راحتی آن را پیش ببرید و تصویب کنید. استان ها را چه به این مسائل سیاسی؟

در این پیغام از آقای الصدر خواسته شده است همه افرادی مدعی وابستگی به جریان صدر را از اعتراضات بیرون بکشد زیرا موجب خدشه دار شدن چهره وی می شوند و مردم او را مسئول مختل شدن زندگی عادی خود می دانند و منافع مردم به طرز قابل توجهی از این آشوب ها آسیب دیده است.

فرماندهان امنیتی عراق تاکید کردند: اگر آقای الصدر این قدم را بردارد به دستگیری و مجازات صاحبان توطئه ها یاری می نماید و اینکه دست به دامن آقای صدر شدیم از این جهت است که آشوبگران خود را زیر عبای او پنهان ننمایند.

عراق از اول ماه اکتبر شاهد شروع اعتراضات به شرایط مالی، معیشتی و فساد سیاسی است. این اعتراضات دیشب منجر به حمله شماری عناصر نقابدار به کنسولگری ایران در نجف اشرف شد و مقر کنسولگری در آتش سوخت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 24 دی 1398 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 657

به "درخواست نهادهای امنیتی عراق از مقتدی الصدر برای خارج کردن طرفدارانش از اعتراضات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست نهادهای امنیتی عراق از مقتدی الصدر برای خارج کردن طرفدارانش از اعتراضات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید