قیمت نفت دوباره صعودی شد

قیمت نفت روز سه شنبه تحت تاثیر اختلال در صادرات نفت لیبی از میدان نفتی شراره افزایش یافت.

قیمت نفت دوباره صعودی شد

به گزارش خبرنگاران، قیمت نفت روز سه شنبه پس از آنکه شب گذشته 2 درصد نسبت به زمان بعد از توافق کاهش فراوری اوپک کاهش یافت، بار دیگر تحت تاثیر اختلال در فراوری و صادرات نفت لیبی از میدان نفتی شراره اندکی افزایش یافت.

رویترز نوشت بهای معاملات آتی هر بشکه نفت برنت در روز سه شنبه با 19 سنت و 0.3 درصد افزایش نسبت به اخرین معاملات آن به 60.19 دلار در هر بشکه رسید.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز با 16 سنت یا 0.3 درصد افزایش به 51.16 دلار رسید.

این در حالیست که قیمت های نفت در روز دوشنبه و نخستین روز معاملات بازار نفت پس از توافق کاهش فراوری نفت اوپک افزایش پیدا نموده بود، اما دوباره در انتها معاملات آن در شب گذشته تحت تاثیر افزایش نگرانی ها در مورد بازارهای سهام دنیا و تردید در خصوص موفقیت توافق کاهش فراوری اوپک برای جلوگیری از عرضه مازاد نفت، اندکی تضعیف شد.

شرکت ملی نفت لیبی دوشنبه شب اعلام نمود که صادرات نفت از میدان نفتی شراره تحت تاثیر وضعیت فوق العاده متوقف شده است. این میدان نفتی در لیبی که بزرگترین میدان نفتی این کشور به شمار می رود، هفته گذشته نیز مورد حمله و تسخیر نظامیان ضددولتی در این کشور قرار گرفته بود.

حالا امروز قیمت نفت در حالی افزایش یافته است که بازارهای سهام دنیای در مناطق مختلف دنیا درباره موفقیت توافق کاهش فراوری نفت اوپک و جلوگیری از عرضه مازاد و کاهش قیمت نفت به تردید افتاده اند.

روز جمعه بود که اجلاس کشورهای عضو و غیر عضو اوپک با نتیجه توافق کاهش فراوری 1.2 میلیون بشکه نفت به انتها رسید که از این میزان، 800 هزار بشکه آن سهم کشورهای عضو اوپک و 400 هزار بشکه آن نیز سهم غیر اوپکی هاست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1398 شناسه مطلب: 117

به "قیمت نفت دوباره صعودی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نفت دوباره صعودی شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید