نماینده روسیه در وین: گام سوم ایران ارسال علامتی قاطع برای اروپاست

به گزارش تیم علمی، نماینده روسیه در آژانس بین المللی انرژی اتمی تأکید کرد: گام سوم ایران در کاهش تعهدات برجامی را نباید حادثه ای غم انگیز دانست و این تصمیم گیری علامت دوباره ای درباره لزوم توازن منافع در چارچوب توافق هسته ای است.

نماینده روسیه در وین: گام سوم ایران ارسال علامتی قاطع برای اروپاست

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل تیم علمی به نقل از خبرگزاری تاس، میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین، از جمله آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت که تصمیم ایران برای استفاده از سانتریفیوژهای جدید را نباید مسئله ای غم انگیز ارزیابی کرد، این اقدام همچنان تحت نظارت آژانس قرار گرفته است و ارسال علامت مجددی از سوی تهران درباره ضرورت ایجاد توازن منافع در چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) درباره برنامه هسته ای این کشور است.

این دیپلمات در صفحه توئیتر خود نوشت: تصمیم گیری ایران برای استفاده از سانتریفیوژهای بیشتر را نباید بیش از اندازه غم انگیز ارزیابی کرد. البته باید قبول کرد که این اقدام خارج از توافقات در چارچوب برجام است، ولی همچنان تحت کنترل آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار گرفته است و هیچ تهدیدی در این رابطه وجود نخواهد داشت. این اقدام مقامات تهران تنها یک ارسال علامت قاطع در این باره است که ضروری است تا توازن منافع در چارچوب توافقنامه هسته ای برقرار گردد.

لازم به یادآوری است؛ بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران روز گذشته (شنبه) گفت که تهران روز آدینه یک زنجیره شامل 20 سانتریفیوژ نسل جدید IR -6 برای غنی سازی اورانیوم را مورد بهره برداری قرار داده و در ادامه نیز زنجیره ای شامل 30 سانتریفیوژ IR -6 و همچنین شامل 20 سانتریفیوژ IR -4 را نیز راه اندازی خواهد نمود. به گفته وی، مرحله سوم کاهش تعهدات ایران در چارچوب توافقنامه هسته ای، اهمیت ویژه ای دارد، برای اینکه فعالیت های تحقیقاتی در عرصه انرژی اتمی دیگر هیچ محدودیتی نخواهند داشت.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 396

به "نماینده روسیه در وین: گام سوم ایران ارسال علامتی قاطع برای اروپاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده روسیه در وین: گام سوم ایران ارسال علامتی قاطع برای اروپاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید