شرایط هشدار دهنده شیوع کرونا در اهواز!

به گزارش تیم علمی، خبرنگاران : رئیس بیمارستان امیرالمومنین(ع) اهواز گفت: برای تعدادی از بیماران که نیاز به بستری دارند اما حال عمومی آن ها به گونه ای است که امکان ترخیص وجود دارد، داروی رمدسیویر به صورت سرپایی تجویز می شود.

شرایط هشدار دهنده شیوع کرونا در اهواز!

به گزارش به نقل از ایسنا، رئیس بیمارستان امیرالمومنین(ع) اهواز گفت: برای تعدادی از بیماران که نیاز به بستری دارند اما حال عمومی آن ها به گونه ای است که امکان ترخیص وجود دارد، داروی رمدسیویر به صورت سرپایی تجویز می شود و درمان این بیماران را در قالب بستری موقت انجام می دهیم تا لود بخش کاهش یابد اما با این وجود نیز تخت خالی نداریم.

دکتر محمد آرزومند اظهار کرد: همچنان ظرفیت تخت های بیمارستان امیرالمومنین(ع) تکمیل است و میزان مراجعه بیماران به بیمارستان بالا است.

وی افزود: روز سه شنبه، 120 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان امیرالمومنین(ع) بستری بوده اند. در این روز، نسبت به روزهای قبل میزان مراجعات بیشتری داشته ایم.

رئیس بیمارستان امیرالمومنین(ع) اهواز شرح داد: اکنون شرایط به گونه ای است که حتی تخت های اورژانس بیمارستان پر هستند و ادامه این فرایند، بسیار نگران کننده است.

وی گفت: برای تعدادی از بیماران که نیاز به بستری دارند اما حال عمومی آن ها به گونه ای است که امکان ترخیص وجود دارد، داروی رمدسیویر به صورت سرپایی تجویز می شود و درمان این بیماران را در قالب بستری موقت انجام می دهیم تا لود بخش کاهش یابد اما با این وجود نیز تخت خالی نداریم.

آرزومند بیان نمود: در این پیک نمی توان فرمول های قبلی در پیک های گذشته را مد نظر قرار داد و مشاهده می شود که افرادی در هر سنی و بدون بیماری زمینه ای مبتلا شده اند و حتی برخی از آن ها فوت شده اند.

وی گفت: در این پیک با موتاسیون جهش یافته انگلیسی روبرو هستیم و در حال حاضر مراجعه دیرهنگام به بیمارستان، یکی از دلایل فوت برخی بیماران است.

رئیس بیمارستان امیرالمومنین(ع) اهواز افزود: این پیک، بسیار طولانی و فرسایشی شده است. از طرفی نیروها با تمام ظرفیت در حال ارائه خدمات به بیماران مبتلا به کرونا هستند و این شرایط موجب مستهلک شدن پرسنل می شود که نگران کننده است.

آرزومند با اشاره به ابتلای 70 درصد کادر درمان این بیمارستان به کرونا و فوت یک نفر از پرسنل این بیمارستان از ابتدای شیوع بیماری تا به امروز، گفت: در این پیک، یک سوم کادر درمان به کرونا مبتلا شده اند اما خوشبختانه تقریبا به همه پرسنل حائز شرایط، واکسن تزریق شده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1677

به "شرایط هشدار دهنده شیوع کرونا در اهواز!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط هشدار دهنده شیوع کرونا در اهواز!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید