کرونا در تهران رکورد زد، هنوز به قله بیماری نرسیده ایم

به گزارش تیم علمی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با اشاره به فرایند افزایشی کرونا در تهران، گفت: در طول 24 ساعت گذشته رکورد جدیدی در میزان بستری جدید در استان به ثبت رسید و کمامان بالاترین میزان بستری و مرگ و میر مربوط به ابتدای کهنسالی است.

کرونا در تهران رکورد زد، هنوز به قله بیماری نرسیده ایم

به گزارش خبرنگاران، دکتر علیرضا زالی گفت: آمار بیماری کرونا در استان تهران کمامان در شاخه صعودی و روبه افزایش تست به شکلی که ما در طول 24 ساعت گذشته رکورد جدیدی در میزان بستری جدید در استان به ثبت رساندیم و 1820 بیمار جدید در تهران در 24 ساعت قبل بستری شدند که 202 نفر از آنها مستقیما در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.

وی افزود: با این احتساب کلیه موارد بستری در 105 بیمارستان استان تهران 8230 بیمار است که 2010 نفر از آنها در ICU بستری هستند. با توجه به اینکه در 24 ساعت گذشته 1230 بیمار مجموعا از بیما ستان های تهران ترخیص شدند و با توجه به عدد 1820 رکورد روزانه مشاهده می کنید که تعداد بستری جدید ما از موارد ترخیصی برتری دارد و این نشان دهنده بالا بودن سطح اشباعی بیمارستان ها است پس کماکان رو به صعود هستیم و هنوز به قله و آمار همگن و متوازن نرسیده ایم و پیش بینی ما تکرار این الگو تا اواسط هفته آینده است.

زالی تاکید کرد: در بخش مراجعین سرپایی که اولین شاخص اصلاح پذیر ما است کماکان عدد ما 15 هزار و 800 بیمار است که اگر سهم بخش خصوصی را هم در نظ بگیریم عدد فراتر هم خواهد رفت. مستحضرید که تا زمانی که شاخص سرپایی ما به عدد منطقی تر و فرایند افولی نزدیک نشود کماکان سایر شاخص ها هم افزایشی خواهند بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اظهار کرد: نکته مهم که این هفته جلب توجه می کند این است که باز توزیع مراجعین سرپایی ما به بخش درمانی نسبت به بخش بهداشتی بیشتر شدند که دو دلیل دارد. اولین موضوع این است که ممکن است الگوی بیماران به سمت بدحال تر شدن رفته باشد و یا به دلیل فعال شدن مطب ها بار مراجعه به مراکز بهداشتی تغییر کرده است. به نظر می رسد شرایط اول بیشتر به واقعیت نزدیک باشد و الگوی مراجعه بیمارستانی تعیین میکند بیمارانی که بستری می شوند حال وخیم تری دارند.

وی افزود: در طول روزهای اخیر مجددا الگوی خانوادگی بیماران رو به افزایش است. تنها شاخصی که نسبت به هفته گذشته کاهش یافته میزان مراجعین و بستری زیر 10 سال بوده است اما در گروه سنی 30 تا 70 سال افزایش آمار مبتلایان را داریم. متاسفانه 85 درصد مرگ و میر در استان تهران در طول هفته اخیر مربوط به سنین بالاتر از 55 سال بوده است و 54 درصد بستری هم مربوط به گروه سنی 55 سال به بالا بوده است یعنی کمامان بالاترین میزان بستری و مرگ و میر مربوط به ابتدای کهنسالی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1668

به "کرونا در تهران رکورد زد، هنوز به قله بیماری نرسیده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در تهران رکورد زد، هنوز به قله بیماری نرسیده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید