کورونا ویروس جدید چینی دارد قوی تر می گردد ، شمار کشته ها به 56 نفر رسید

به گزارش تیم علمی، کمیسیون ملی بهداشت چین روز یکشنبه 6 بهمن اعلام نمود توانایی کوروناویروس جدید برای سرایت از انسانی به انسان دیگر دارد تقویت می گردد و عفونت ها با آن همچنان در حال افزایش است.

کورونا ویروس جدید چینی دارد قوی تر می گردد ، شمار کشته ها به 56 نفر رسید

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید.

به گزارش تیم علمی به نقل از رویترز اکنون شمار موارد عفوت با کوروناویروس جدید در چین به حدود 2000 نفر و شمار کشته شدگان به 56 نفر رسیده است.

در حالیکه موارد بیماری در چند کشور از جمله تایلند، استرالیا، آمریکا و فرانسه گزارش شده است، مقامات بهداشتی در سراسر دنیا در کوشش هستند تا مانع از همه گیری دنیای ویروس جدید شوند.

کوروناویروس جدید از این لحاظ نگران نماینده است که هنوز چیز زیادی درباره آن دانسته نشده است، از جمله اینکه این ویروس چقدر خطرناک است و سرایت آن بین افراد چقدر آسان است. این ویروس می تواند باعث ایجاد ذات الریه گردد که در بعضی موارد مرگبار بوده است.

ما شیائووی، رئیس کمیسیون بهداشت ملی چین روز یکشنبه گفت دوره کمون یا پنهانی کوروناویروس جدید - دوره ای که فرد دچار عفونت ویروسی است، اما علامتی ندارد- از یک تا 14 روز متفاوت بوده است و در طول آن ویروس می تواند به دیگران منتقل گردد. این ویژگی کوروناویروس جدید بر خلاف کوروناویروس عامل سارز (نشانگان شدید حاد تنفسی) است که در دوره کمون به دیگران منتقل نمی شد.

به گفته ما، این ویژگی کنترل و پیشگیری بیماری را مشکل می نماید.

کوروناویروس عامل سارز نیز در چین منشا گرفت و در نهایت باعث مرگ 800 نفر در سراسر دنیا در سال های 2002 و 2003 شد.

ما به تیم علمی گفت: بر اساس اطلاعات بالینی اخیر، به نظر می رسد توانایی ویروس برای انتشار اندکی قوی تر شده است.

ما گفت چین کوشش هایش برای مهار شیوع این ویروس را که تا به حال شامل تعطیل کردن وسائل حمل و نقل عمومی و محدودیت های مسافرتی و لغو رویدادهای بزرگ بوده است، تشدید می نماید.

رسانه های دولتی چین می گویند این کشور ممکن است تعطیلات یک هفته ای سال نوی قمری را تمدید کند.

تصور می گردد کوروناویروس جدید در اواخر سال میلادی گذشته از یک بازار غذاهای دریایی در شهر ووهان در مرکز چین منشا گرفته باشد که حیوانات وحشی هم به طور غیرقانونی در آن خریدوفروش می شد. از آن هنگام این ویروس به شهرهای دیگر چین از جمله پکن و شانگهای انتشار پیدا نموده است . هنگ کنگ نیز شش مورد ثابت شده عفونت با این ویروس را گزارش نموده است.

سازمان دنیای بهداشت این هفته گفت که شدت شیوع این ویروس به حدی نرسیده است که شرایط اضطراری بهداشت دنیای اعلام کند، اما بعضی از کارشناسان بهداشتی در این باره که چین بتواند همه گیری را مهار کند، ابراز تردید می نمایند.

شی جین پنگ، رئیس جمهور چین روز شنبه شرایط شیوع ویروس را وخیم و خطرناک توصیف کرد.

چین تا روز یکشنبه 1975 مورد عفونت با این ویروس را گزارش نموده و شمار تلفات ناشی از آن تا 56 مورد بالا رفته است.در همین حال مقامات بهداشتی در اورنج کانتی کالیفرنیا سومین مورد عفونت با کوروناویروس جدید در آمریکا را در مسافری از شهر ووهان گزارش کردند. این بیمار که در شرایط ایزوله نگهداری می گردد، حال عمومی خوبی دارد.

کانادا نیز روز شنبه نخستین مورد ثابت شده عفونت با این ویروس را در یکی از شهروندانش که از ووهان بازگشته بود، گفت. استرالیا نیز تا به حال چهار مورد عفوت را گزارش نموده است.

چین همچنین به طور موقت فروش حیوانات وحشی در بازارها، رستوران ها و پلتفرم های تجارت الکترونیکی را ممنوع نمود. تصور می گردد حیوانات وحشی که اغلب قاچاق هستند و در بازارهای چین در کنار هم انباشته می گردد، به عنوان مخزنی برای ویروس هایی که تحول می یابند و با عبور از سد گونه ای به انسان ها منتقل می شوند، عمل نمایند.

مار، طوطی، تمساح و سایر گونه های وحشی به فروش گذاشته شده را می توان روی سایت Taobao که وب سایت تجارت الکترونیکی متعلق به شرکت علی بابا است، یافت.

  • درباره کوروناویروس جدید چینی چه می دانیم؟

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 713

به "کورونا ویروس جدید چینی دارد قوی تر می گردد ، شمار کشته ها به 56 نفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کورونا ویروس جدید چینی دارد قوی تر می گردد ، شمار کشته ها به 56 نفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید