شرایط دریافت ویزای دبی در سال 2021 تغییر کرد

به گزارش تیم علمی، محدودیت های اعمال شده جهت دریافت ویزای دبی برای آقایان برداشته شد! طبق اعلام مرکز صدور ویزای امارات قوانینی که صدور ویزا را برای بیش از نیمی از گردشگران ایرانی غیر ممکن نموده بود برداشته شد. بر همین اساس ایرانی ها با رعایت قوانین کرونایی می توانند مجددا برای گردش، وقت های سفارت و … به دبی سفر نمایند.

شرایط دریافت ویزای دبی در سال 2021 تغییر کرد

از زمان شیوع ویروس کرونا، دریافت برای ایرانی ها دستخوش تغییرات و محدودیت های زیادی شد. در حال حاضر اما بیشتر محدودیت ها برداشته شده و امکان سفر مسافران ایرانی برای گردش یا وقت های سفارت آمرکا، کانادا و … فراهم شده است. در ادامه اخبار جدید ویزای دبی در سال 2021 را مرور خواهیم کرد.

صدور ویزای دبی برای آقایان زیر 50 سال امکان پذیر شد

پس ماه ها تعلیق بودن ویزای دبی برای گردشگران ایرانی، مرکز صدور ویزای امارت با اعمال محدودیت هایی صدور ویزا را از سر گرفت.

طبق این محدودیت ها، صدور ویزای دبی برای آقایان ایرانی زیر 50 سال امکان پذیر نبود. در واقع آقایان زیر 50 سال تنها در صورت همراهی همسر می توانستند جهت دریافت و یزای دبی اقدام نمایند. این محدودیت پسران مجردی را که قصد سفر به همراهی پدر، مادر یا هر یکی از اقوام درجه یک را داشتند نیز شامل می شد.

اما خبر خوب اینجاست! طبق آخرین اعلام مرکز صدور ویزای امارات در حال حاضر تمامی محدودیت ها در این زمینه برداشته شده و آقایان زیر 50 سال هم می توانند جهت دریافت ویزا اقدام نمایند. بر همین اساس صدور ویزای دبی برای پسران بالای 18 سال، آقایان زیر 50 سال (مجرد یا متاهل) و آقایان بالای 50 سال (مجرد یا متاهل) امکان پذیر شده و این دسته از افراد می توانند پس از دریافت ویزا را رزرو نموده و بدون حضور همسر یا همراه دیگری به این مقصد سفر نمایند.

شرایط دریافت ویزای دبی برای خانم های ایرانی

خوشبختانه محدودیت های ویزای دبی شامل حال خانم های ایرانی نشده و تمام خانم های بالای 18 سال می توانند برای دریافت ویزای دبی اقدام نموده و به این کشور سفر نمایند.

علاوه بر این صدور انواع ویزا برای ایرانی ها نیز تغییر ننموده و همچنان متقاضیان می توانند برای دریافت ویزای توریستی نرمال، یک ماهه (یک بار ورود و چند بار ورود) و ویزای سه ماه (یک بار ورود و چند بار ورود) اقدام نمایند.

طبق قوانین دبی:

با ویزای نرمال می توانید 14 روز، ویزای یک ماهه 30 روز، توریستی یک ماهه 30 روز (یک یا چند بار ورود)، توریستی سه ماهه (یک یا چند بار ورود) در دبی اقامت داشته باشند.

نکته مهم اینکه مسافران فقط تا زمان اعتبار ویزا می توانند در خاک دبی اقامت داشته باشند. در غیر اینصورت شامل جریمه می شوند. از این رو به تاریخ اعتبار ویزا توجه نموده و حتما در زمان معین شده خاک امارات را ترک کنید.

مدارک مورد احتیاج ویزای دبی

فرایند دریافت ویزای دبی تغییر ننموده و همچنان به وسیله آژانس های هواپیمایی و با ارسال مدارک انجام می گردد. اما مدارک مورد احتیاج ویزای دبی در قبل و بعد از شیوع ویروس کرونا تغییر نموده است. این مدارک اسکن رنگی صفحه اول پاسپورت با اعتبار حداقل 7 ماه اعتبار، اسکن رنگی صفحه اول و دوم شناسنامه و اسکن رنگی کارت ملی را شامل می گردد. اما در حال حاضر مدارک ویزای دبی موارد زیر را شامل می گردد:

  • اسکن رنگی از هر دو طرف کارت ملی
  • اسکن رنگی از صفحه اول پاسپورت
  • عکس پرسنلی 4 * 3 با پس زمینه سفید
  • اسکن رنگی شناسنامه صفحات اول و دوم
  • داشتن بیمه نامه مسافرتی کشور امارات برای متقاضیان ویزای دبی الزامیست. (این بیمه نامه بایستی توسط کشور امارات و به وسیله کارگزاران معتبر ویزای دبی صادر گردد)

شرایط تست PCR برای مسافران ایرانی در فرودگاه دبی

انجام تست PCR قبل و بعد از پرواز در هر سفر و در تمامی جهتها الزامیست. طبق قوانین جدید سفر مسافران باید حداقل 72 ساعت قبل از پرواز تست کرونا را انجام داده و نتیجه منفی آن را در فرودگاه (در جهت رفت و برگشت) ارائه دهند.

اما داستان مسافران ایرانی در دبی به همین جا ختم نمی گردد. طبق قوانین فرودگاه دبی از مسافران ایرانی، افغانی و عراقی در بدو ورود به فرودگاه دبی (حتی با ارائه تست منفی کرونا) مجددا در فرودگاه دبی تست گرفته شده و در صورت منفی بودن جواب اجازه تردد در اماکن عمومی داده می گردد.

تست PCR که در فرودگاه دبی گرفته می گردد رایگان بوده و نتیجه آن در همان روز به مسافران اعلام می گردد.

شرایط قرنطینه در دبی

در صورت منفی بودن تست PCR در فرودگاه مسافران می توانند بدون قرنطینه در اماکن عمومی حضور پیدا نمایند. اما در صورت مثبت بودن جواب تست وارد مرحله قرنطینه 10 الی 15 روز (تا انجام تست مجدد و منفب بودن جواب) خواهند شد.

مسافران در چه محلی قرنطینه شده و هزینه قرنطینه به عهده چه کسی است؟

طبق قوانین امارات مسافران مبتلا به کرونا با توجه به شرایط جسمانی و تصمیم دولت دبی در یکی از محل های مشخص شده برای قرنطینه، بیمارستان و هتل محل خود قرنطینه می شوند.

هزینه قرنطینه در دبی به عهده شخص مسافر است و دولت دبی مسئولیتی در این زمینه ندارد. البته با داشتن بیمه کرونا در دبی شرایط تغییر پیدا نموده و هزینه را شرکت بیمه با توجه به میزان پوششی که مشخص نموده، پرداخت می نماید.

بیشتر بخوانید …

چگونه از اعتبار ویزای دبی مطمئن شویم؟

6 دلیل برای ریجکت شدن ویزای دبی

شرایط قرنطینه و بیمه کرونا در دبی

چگونه ویزای دبی بگیریم؟

هر آنچه که باید درباره قیمت تور دبی بدانید

معرفی 5 رستوران برتر طبخ غذاهای خاورمیانه ای در دبی

معرفی هتل شرایتون دبی 5 ستاره

شرایط قرنطینه و بیمه کرونا در دبی

افتخارات آژانس هواپیمایی خبرنگاران

چه ایرلاین هایی از تهران به کانادا پرواز دارند؟

با 10 غذای محبوب در ژاپن آشنا شوید

حمل کدام وسایل در پرواز ممنوع است؟

10 هتل لوکس ایران که باید در آنها اقامت کرد

منبع: ستاره ونک
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1704

به "شرایط دریافت ویزای دبی در سال 2021 تغییر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط دریافت ویزای دبی در سال 2021 تغییر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید