مسئولان برای حل مسائل هپکو راهی به جز استفاده ابزاری از کارگران در پیش گیرند

به گزارش تیم علمی، جمعی از کارگران هپکو در بیانیه ای از مسئولان خواستند برای حل مسائل این شرکت، از ابزار کردن کارگران دست بردارند و به راه چاره های واقعی توجه نمایند.

مسئولان برای حل مسائل هپکو راهی به جز استفاده ابزاری از کارگران در پیش گیرند

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، جمعی از کارگران هپکو در بیانیه ای، نسبت به بی اعتنایی مسئولان نسبت به معیشت کارگران و گروگان دریافت معیشت کارگر در قبال کسب سود، اعتراض کردند.

در این بیانیه آمده است:

اعتراض و ایجاد تنش چندباره و بازهم امنیتی شدن فضا و گرفتاری و هزینه دادنِ کارگر به جهت اهرم فشار به نظام برای دریافت مطالباتش انتخاب نموده است، غافل از اینکه کارگری که بیش از پنج سال است که هر ماه برای دریافت حقوق اولیه خود بعضا تا حد مرگ جنگیده، هم طاقت و توانی دارد.

باور کنید کارگر هپکو ربات نیست که بگردد همینطور از او برای کسب سود و منفعت استفاده کرد، مگر در این شرایط وخیم مالی و تورم مهار نشدنی یک کارگر چقدر توان و انرژی دارد که بار ها و بار ها بعنوان ابزار کسب سود و منافع از آن استفاده کرد و همچنان این کارگر پای این نظام و انقلاب بماند؟!

از مسئولین و تصمیم گیرندگان سازمان تامین اجتماعی می خواهیم که قبل از گروگان دریافت کارگران، ابتدا سری به کارخانه هپکو زده و از شرایط روحی و روانی کارگرانی که در این سال ها دچار تشکیل پرونده قضایی و احضار و بازداشت شده اند و همچنین مسائلی که برای خانوادهایشان در این زمینه ایجاد شده، آگاه شوند و بعد اگر وجدان و انسانیتشان (متاع نایاب این زمانه) اجازه داد آن ها هم کارگر بینوای هپکو را به خاطر کسب سود و منفعت شان با سروصورتی زخمی و خون روانه زندان و دادگاه با اتهامات سنگین امنیتی نمایند.

کارگری که تنها خواسته اش ابتدا احیای شرکت و ایجاد رونق واقعی فراوری و دریافت همین حداقل حقوق از دسترنج خودش در این شرایط وخیم مالی و تورم وحشتناک موجود برای زنده ماندن خود و خانواده اش است.

در نهایت امیدواریم که مسئولین و مدیران سازمان عریض و طویل تامین اجتماعی برای طلب مطالباتشان از دولت راهی به جز ابزار کردن کارگران هپکو و گرفتار کردن چندباره این بینوایان انتخاب کند و با توجه به اینکه بار ها و بار ها راه چاره های برون رفت شرکت از مسائل برای آن ها و دیگر مسئولین شرح داده شده است برای یکبار هم که شده به این راه چاره ها توجه ویژه گردد.

آیا در آستانه چهل و دومین سالگرد انقلاب عزیزمان کارگری که از ابتدای انقلاب تا کنون در صف اول حمایت از نظام و ارزش ها و آرمان های نظام بوده است سهمش از سفره انقلاب حداقل پنج سال گروگان بودن دست مسئولین نئو لیبرال و غربزده است؟

اما در آخر در این روز های بهمن که پابرهنگان جامعه، پدید آورنده اصلی آن بودند، و مسئولین فعلی در حال نَقالی خاطراتِ.. آن روزها!

یاد کنیم از پیغام تاریخی معمار انقلاب در سال 58 که فرمودند: کارگران ما، چه طبقه دهقان و چه طبقه کارگران سایر کارخانه ها و سایر جاها، ... برکاتی که درکشور هست مرهون وجود آن ها است و لهذا آن ها مقدمند برهمه.

به والله این نگاه مسئولین، نگاه تقدم کارگر بر سر سفره انقلاب نیست و فرسنگ ها فاصله دارد!

حال خود دانید و پاسخی که روزی باید برای خمینی کبیر (ره) داشته باشید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1534

به "مسئولان برای حل مسائل هپکو راهی به جز استفاده ابزاری از کارگران در پیش گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسئولان برای حل مسائل هپکو راهی به جز استفاده ابزاری از کارگران در پیش گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید