موفقیت نمایشگاه مجازی کتاب تهران، نمایشگاه فیزیکی تهران را از حالت فروشگاهی خارج می نماید

به گزارش تیم علمی، نادر قدیانی اعلام کرد: آرزو دارم نمایشگاه مجازی کتاب تهران به لحاظ فروش کتاب برای ناشران و خرید کتاب برای مردم به حدی پیروز عمل کند که نمایشگاه فیزیکی تهران از حالت فروشگاهی خارج گردد و صرفا نمایشگاه باشد.

موفقیت نمایشگاه مجازی کتاب تهران، نمایشگاه فیزیکی تهران را از حالت فروشگاهی خارج می نماید

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، نادر قدیانی (مدیر انتشارت قدیانی) درباره تجربه این انتشارات از برگزاری اولین نمایشگاه مجازی کتاب تهران اظهار کرد: در این شیوه از برگزاری نمایشگاه در وقت خریداران کتاب و هزینه های ناشران و متولیان برگزاری صرفه جویی شد؛ مردم از دورترین تا نزدیک ترین نقطه کشور بدون پرداخت هزینه ای برای پست، کتاب ها را به صورت رایگان دریافت کردند. اما در تمام طول سال بخش زیادی از وقت ناشران صرف ثبت نام، غرفه بندی، چاپ کتاب های نو، تبلیغات و اطلاع رسانی، تهیه کاتالوگ و بروشور و... برای حضور در نمایشگاه فیزیکی کتاب می گردد.

او با بیان این که به اولین نمایشگاه مجازی کتاب تهران نمره بیست می دهم، مطرح نمود: نخستین تجربه ما در برگزاری نمایشگاه کتاب به صورت مجازی بود و قبل از آن در این زمینه تجربه و اندوخته ای نداشته و شناختی نسبت به چالش ها و فراز و فرود های آن نداشتیم. اما با اطلاعات و دانشی که از این نمایشگاه کسب کردیم در دومین دوره آن می توانیم به نحو بهتر و شایسته تری عمل کنیم تا نمایشگاهی در خور و شایسته ویژه خریداران کتاب در کشور برپا کنیم. در این صورت ارتباط بین ناشر و خریدار هموار و زمینه ای برای تعاملات بعدی بین آن ها فراهم می گردد.

مدیر انتشارت قدیانی ادامه داد: باید در دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران زیرساخت های نرم افزاری خانه کتاب و ادبیات ایران و شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران جوابگوی استقبال مردم باشد و آن ها را از خرید مجازی کتاب دلسرد نکند. تحقق این امر مستلزم هماهنگی و همکاری بین نهاد های متولی برگزاری نمایشگاه است.

او بعلاوه اعلام کرد: آرزو دارم نمایشگاه مجازی کتاب تهران به لحاظ فروش کتاب برای ناشران و خرید کتاب برای مردم به حدی پیروز عمل کند که نمایشگاه فیزیکی تهران از حالت فروشگاهی خارج گردد و صرفا نمایشگاه باشد. بعلاوه هزینه ها و بودجه های نمایشگاه های فیزیکی کتاب باید صرف تقویت زیرساخت ها و امور زیربنایی برای خرید کتاب در کشور گردد.

نادر قدیانی در انتها سخنان خود گفت: در نمایشگاه مجازی کتاب همه چیز ثبت شده است و هر خریدار می تواند با کد ملی کتاب یا کتاب های دلخواه خود را خریداری کند؛ در نتیجه به طور شفاف اطلاعاتی از موضوع و عناوین خریداری شده، خریداران، گروه های سنی، محل سکونت، جنس و... تعیین است و ناشران در درجه اول با استناد به این آمار می توانند مخاطب سنجی نمایند و متولیان نیز می توانند با تکیه به این اطلاعات سیاست گذاری های مناسب فرهنگی را در دستور کار قرار دهند.

دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از سوم بهمن ماه شروع می گردد و تا دهم بهمن ماه 1400 به مدت هشت روز ادامه خواهد داشت. علاقه مندان برای بازدید و خرید کتاب می توانند به ketab.ir مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 بهمن 1400 بروزرسانی: 25 بهمن 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 2013

به "موفقیت نمایشگاه مجازی کتاب تهران، نمایشگاه فیزیکی تهران را از حالت فروشگاهی خارج می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موفقیت نمایشگاه مجازی کتاب تهران، نمایشگاه فیزیکی تهران را از حالت فروشگاهی خارج می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید