کالینینگراد در یک نگاه

به گزارش تیم علمی، کالینینگراد یکی از شهرهای روسیه است و تاریخ پر فراز و نشیبی دارد که در کنار جاذبه های متعدد و تاریخی می تواند اوقات خوشی را برای گردشگران رقم بزند.

کالینینگراد در یک نگاه

کالینینگراد یکی از 11 شهر میزبان جام دنیای 2018 روسیه است. که در تورهای جام دنیای 2018 یا تور روسیه به این شهر سفر خواهید کرد. بد نیست پیش از سفر، در یک نگاه این شهر را بشناسید.

کالینینگراد شهری بندری و مرکز استان کالینینگراد در روسیه است. این شهر بخشی جدا از خاک اصلی روسیه است که در میان لهستان و لیتوانی در ساحل دریای بالتیک واقع شده است. تاریخ برای غربی ترین منطقه روسیه و مرکز رهبری آن، که امروزه کالینینگراد نام دارد، از قرن 13 میلادی یعنی در دوره امپراتور پرمیسل اوتاکار دوم شروع شد. این منطقه که 300 کیلومتر با خاک روسیه فاصله دارد، پس از جنگ دنیای دوم از آلمان گرفته شد؛ شهری که محل زندگی امانوئل کانت، فیلسوف بزرگ آلمانی بود. ناوگان بالتیک روسیه در بندر کالینینگراد واقع شده است.

در جنگ دنیای دوم، بمب افکن های بریتانیا این شهر را تقریبا نابود کردند. پس از تصرف شهر به دست نیروهای شوروی، در سال 1946 شهر به نام میخائیل کالینین نام گذاری شد. نام کهن آن به آلمانی کونیگزبرگ (به آلمانی: Königsberg) بود که معنای کوهستان امپراتور داشت. در دهه 60 و 70 میلادی، رهبران شوروی برای رهایی از گذشته آلمانی شهر، تصمیم به نابودی نه تنها بافت تاریخی شهر، بلکه نابودی قلعه ها گرفتند. این شهر اهمیت ویژه ای برای کشور روسیه دارد، چرا که تنها راه این کشور به سوی دریای بالتیک است و دوران جنگ سرد نیز اهمیت بسیار زیادی داشته است.

کهربا که از آن در ساخت وسایل تزئینی و جواهرات استفاده می گردد، عمده ترین منبع طبیعی کالینینگراد به شمار می رود و امروز به یکی از صنایع مهم شهر تبدیل شده است. بعلاوه وجود لک لک های زیاد در این شهر باعث شده تا لک لک نیز به عنوان نماد دیگر این شهر محسوب گردد.

کالینینگراد 223 کیلومتر مساحت و 448,548 (طبق آمار سال 2014) نفر جمعیت دارد. برترین زمان سفر به این شهر در فصل تابستان یعنی در فاصله ماه های ژوئن تا آگوست است که دمای هوا حدود 20 تا 25 درجه می گردد. دمای هوا در پاییز حدود 10 تا 15 درجه بوده و در مقایسه با روسیه، زمستان های خیلی سردی ندارد. با توجه به نزدیکی به دریای بالتیک، هوا خیلی شرجی است.

در این شهر اروپایی، دوچرخه وسیله عمده عبور و مرور محسوب می گردد و همین باعث شده که آب و هوای این شهر بسیار پاک باشد. فرودگاه خرابوروفو کالینینگراد (Khrabrovo Airport) به ایران و بالعکس پرواز مستقیم ندارد، بنابراین برای سفر به این شهر می توان ابتدا به مسکو رفته سپس به شهر کالینینگراد سفر کرد.

از جاذبه های گردشگری کالینینگراد می توان به قلعه 5 (Fort 5)، موزه دروازه فرایدلند (Friedland Gate Museum)، موزه اقیانوس دنیا (World Ocean Museum)، موزه کهربا (Amber Museum)، کلیسای جامع کانت (Kants Cathedral) و کلیسای کونیگسبرگ اشاره نمود که باید در سفر به کالینینگراد از آن ها تماشا کنید.

منبع: کجارو / کجارو / wikitravel.org
انتشار: 7 تیر 1401 بروزرسانی: 7 تیر 1401 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 2132

به "کالینینگراد در یک نگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کالینینگراد در یک نگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید