گزارش روزنامه الرایه از یک فصل سخت در لیگ قطر؛ از جابجایی ناموفق ایرانی ها تا دبل قهرمانی رضاییان

به گزارش تیم علمی، یکی از روزنامه های مطرح قطری به آنالیز فصل سخت لیگ قطر و همچنین شرایط بازیکنان ایرانی در این لیگ پرداخته است.

گزارش روزنامه الرایه از یک فصل سخت در لیگ قطر؛ از جابجایی ناموفق ایرانی ها تا دبل قهرمانی رضاییان

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش خبرنگاران، روزنامه الرایه قطر در شماره امروز به آنالیز یکی از سخت ترین فصل های فوتبال قطر در سایه بیماری کرونا پرداخت.

در بخشی از گزارش این روزنامه با اشاره به عملکرد باشگاه های قطری در مسابقات این فصل آمده است: فصل فوتبال قطر به مراحل خاتمهی رسیده و تنها یک مسابقه در این فصل باقی مانده که آن هم بازی فینال جام امیر(جام حذفی) بین السد و الریان است تا یک فصل ماراتونی دیگر به خاتمه برسد. این فصل یکی از سخت ترین سال های فوتبال قطر بود به دلیل طولانی شدن بحران کرونا و تغییرات گسترده ای که این شرایط در برگزاری رقابت ها ایجاد کرد. این بیماری در بعضی مقاطع باشگاه ها را از حضور بازیکنان و مربیانشان محروم کرد و البته باعث شد تماشاگران فوتبال نتوانند تماشاگر مسابقات باشند.

السد با راهنمایی ژاوی در این فصل فزونی چشمگیری نسبت به سایر باشگاه ها داشته و توانست دو هفته پیش از خاتمه لیگ قهرمان گردد، همچنین به فینال جام حذفی رسید.

اما الدحیل رقیب سنتی السد در این سال ها عملکرد ضعیفی داشت و هیچ پیروزیتی در این فصل به دست نیاورد. الدحیل در لیگ نایب قهرمان شد و در جام حذفی با شکست مقابل الریان نتوانست به فینال برسد تا عملکردی دور از انتظار داشته باشد. این تیم در بخش بازیکنان خارجی و مربیان ثبات نداشت. صبری لاموشی فرانسوی در ماه اکتبر جانشین ولید الرکراکی مراکشی شد در حالی که لاموشی هم عملکرد فنی خوبی نداشته است و بدون هیچ پیروزیتی فصل را به خاتمه رساند.

همچنین در بخش بازیکنان خارجی الدحیل تغییرات زیادی در این فصل داشت به طوری که ابتدا رامین رضاییان را از الشحانیه جذب کرد و در نیم فصل او را با علی کریمی هافبک قطر جا به جا کردند. همچنین در ادامه دودوی برزیلی را به خدمت گرفتند و بعد اولونگای آفریقایی را جذب کردند اما این تغییرات باعث شد هماهنگی لازم در تیم ایجاد نگردد و نتیجه پیروزی نداشت.

در بخش دیگری از این گزارش به عملکرد پیروز باشگاه السیلیه با حضور رامین رضاییان در نیم فصل دوم اشاره شده و آمده است: السیلیه در این فصل عملکرد قابل توجهی داشت و توانست دو عنوان قهرمانی کسب کند. این تیم ابتدا در جام اوریدو با نتیجه دو بر صفر الریان را شکست داد و به عنوان قهرمانی رسید همچنین در جام اتحادیه باشگاه های قطر المرخیه را شکست داد و قهرمان شد. این دومین قهرمانی السیلیه در طول یک فصل بود که پیروزیت قابل توجهی برای این باشگاه به شمار می رود و ناکامی السیلیه در لیگ با کسب صندلی نهم جدول را جبران کرد.

در خاتمه گزارش الرایه ناکامی آسیایی باشگاه های قطری در لیگ قهرمانان آسیا و حذف در مرحله گروهی دردناک توصیف شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1745

به "گزارش روزنامه الرایه از یک فصل سخت در لیگ قطر؛ از جابجایی ناموفق ایرانی ها تا دبل قهرمانی رضاییان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش روزنامه الرایه از یک فصل سخت در لیگ قطر؛ از جابجایی ناموفق ایرانی ها تا دبل قهرمانی رضاییان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید