5 نکته برای چیدمان دکوراسیون خانه

به گزارش تیم علمی، تهران (پانا) - هنگام خرید و چیدن وسایل در خانه، صرف اهمیت دادن به نظر شخصی و نادیده گرفتن قواعد چیدمان خانه، ممکن است نتیجه چندان خوشایند و زیبایی در پی نداشته باشد.

5 نکته برای چیدمان دکوراسیون خانه

به گزارش گروه وبگردی خبرگزاری صدا و سیما ، برای دکوراسیون داخلی باید چیدمان مناسبی به کار ببریم تا ناخواسته مرتکب اشتباهات نشده و دکوراسیون خانه دچار مشکل نگردد.

پارچه های تیره و سنگین

زمانی استفاده از تزیینات و پارچه های سنگین و تیره برای گرمابخشی مصنوعی به فضا بسیار محبوب بود. امروزه این نوع دکوراسیون فضای اتاق ها را خسته نماینده و به نوعی تیره می نمایند. به همین علت، بهتر است پرده های پشمی ضخیم و پتوهای سنگین خود را با پارچه های شاداب و رنگ های گرمی که می تواند به نشاط بخشی فضای شما یاری کند، تعویض کنید.

وسایل چوبی یک دست

اگر بیشتر مبلمان خانه شما از جنس چوب های یک دست و همرنگ هستند، بهتر است بعضی از آن ها را تغییر دهید. چوبی بودن بیشتر مبلمان و وسایل خانه می تواند کمی یکنواخت و خسته نماینده به نظر برسد.

برای جذابیت بیشتر می توان از ترکیب چوب هایی با رنگ های متفاوت استفاده کرد و حتی یک یا دو قدم جلوتر رفت و چوب های رنگ شده و وسایل غیرچوبی را نیز در کنار آن ها به کار گرفت.

فرش های کوچک تر از استاندارد

یکی از نبایدهای چیدمان در دکوراسیون داخلی منزل استفاده از فرش های کوچک است. فرش هایی که برای فضای شما بسیار کوچک هستند، می توانند ظاهر ناخوشایندی به فضای اتاق شما بدهند. مهم نیست که فرش شما چقدر زیبا است، اگر برای اتاق کوچک باشد، باید آن را تعویض کنید.

استفاده از فرش خارج از مقیاس استاندارد در یک اتاق، صرف نظر از زیبایی فرش یا مبلمان باعث می گردد دکوراسیون مقرون به صرفه به نظر برسد. انداختن یک فرش زیر میز غذاخوری ایده ای عالی به نظر می رسد، مگر اینکه آنقدر کوچک باشد که جایگاه های غذاخوری روی فرش قرار نگیرند یا فقط وقتی جایگاه ها را به داخل فشار می دهید، مقدار آن مناسب باشد. نکات بیشتر در خصوص نگهداری فرش را در مطلب فرش منزل خود را مثل روز اول نو کنید بخوانید.

گیاهان مصنوعی یا طبیعی پژمرده

گیاهان مصنوعی و گیاهان واقعی که به درستی از آن ها مراقبت نشده است، در یک دکوراسیون متناسب جایی ندارند. اضافه کردن رنگ زیبای سبز با نگهداری از گلدان های طبیعی در طراحی خانه شما قطعا می تواند حس طبیعت و فضای باز را در فضا القا کند، اما گلدان گیاه مصنوعی می تواند به یک آهنربای گرد و غبار تبدیل گردد و بسته به کیفیت ظاهر کلی خانه شما را نیز مقرون به صرفه نشان دهد. گیاهان طبیعی پژمرده می توانند بدتر هم باشند، زیرا نشان دهنده عدم مراقبت از فضای خانه است و گاهی اوقات نیز ممکن است بوی نامطبوع ایجاد نمایند.

مبلمان ست و یک دست

یکی از نبایدهای چیدمان در دکوراسیون داخلی منزل استفاده از مبلمان ست و یکدست است. ست های مبلمان یک دست می توانند قدیمی به نظر برسند و فضای اتاق شما را مانند یک نمایشگاه مبلمان نشان دهند. اگر مبل و جایگاه یک دست دارید، شاید بهتر باشد بعضی از آن ها را عوض کنید.

در بسیاری از موارد، این ست های یک دست می توانند از مد افتاده باشند یا آن قدر متحدالشکل باشند که فضای اتاق شما مانند یک نمایشگاه مبلمان به نظر برسد. پس بهتر است جایگاه های ست و یک دست را با دو جایگاه راحتی جایگزین کنید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 خرداد 1401 بروزرسانی: 4 خرداد 1401 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 2099

به "5 نکته برای چیدمان دکوراسیون خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 نکته برای چیدمان دکوراسیون خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید