آمریکا به کشتن یک غیرنظامی دیگر در آفریقا اذعان کرد

به گزارش تیم علمی، فرماندهی نیروی آمریکا در آفریقا روز سه شنبه طی بیانیه ای اذعان کرد که در جریان عملیات نیروهای آمریکایی در این قاره یک غیر نظامی دیگر کشته شده است.

آمریکا به کشتن یک غیرنظامی دیگر در آفریقا اذعان کرد

با تور آفریقای جنوبی یه جذابترین کشور قاره آفریقا سفر کنید، ترکیبی از سافاری های دلنشین و اقامت در هتل های لوکس را در این سفر پر هیجان تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل تیم علمی، فرماندهی آمریکا در آفریقا روز سه شنبه از مرگ یک غیرنظامی دیگر در جریان عملیات نیروهای آمریکا در آفریقا اطلاع داد تا تعداد غیرنظامیانی که طی عملیات آمریکا در آفریقا کشته شده اند به 5 نفر برسد.

به گزارش پایگاه خبری هیل، استیون تاونسند فرماندهی نیروهای آمریکا در آفریقا طی بیانیه ای عنوان نمود: هدف ما همواره این بوده که کمترین ضربه به غیرنظامیان وارد گردد. متاسفانه متوجه شدیم عملیات ما باعث مرگ ناخواسته یک فرد و مجروح شدن سه نفر دیگر شده است. ما در کوشش هستیم تا مانع از آسیب دیدن غیرنظامیان در جریان عملیات هایی شویم که با هدف ایجاد امنیت و ثبات در سومالی است.

آمریکا در حالی مدعی می گردد که تا کنون در جریان عملیات هایش در آفریقا تنها 5 غیرنظامی را به صورت ناخواسته مورد هدف قرار داده که سازمان های بین المللی معتقدند که ارتش آمریکا به شدت در حال کوچک نمایی آمار قربانیان غیرنظامی در جریان عملیات هایش در آفریقا است.

نکته قابل توجه آن است که ارتش آمریکا تا سال گذشته مدعی بوده که هیچگونه تلفات غیرنظامی در آفریقا نداشته است. اما در آوریل 2019 بود که آفریکام (فرماندهی نیروهای آمریکا در آفریقا) برای نخستین بار اذعان کرد که دو غیرنظامی را در جریان حمله ای هوایی در سومالی در سال 2018 کشته است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 8 مرداد 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1063

به "آمریکا به کشتن یک غیرنظامی دیگر در آفریقا اذعان کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا به کشتن یک غیرنظامی دیگر در آفریقا اذعان کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید