ادامه اعتصابات گسترده در فرانسه در نهمین روز متوالی

به گزارش تیم علمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از آسوشیتدپرس، امروز آدینه اعتراض و اعتصاب سراسری کارکنان دولت در فرانسه وارد نهمین روز خود شد.

ادامه اعتصابات گسترده در فرانسه در نهمین روز متوالی

جهت دریافت مشاوره سفر با تور فرانسه با ما همراه باشید.

این اعتصابات از آن روز برگزار می گردد که کارکنان دولت خواهان حذف طرح اصلاح قانون بازنشستگی این کشور هستند. لوران برن، دبیر سندیکای کارکنان راه آهن فرانسه، دولت را تهدیدکرد در صورت اصرار دولت مبنی بر اصلاح قانون بازنشستگی، قطارهای کشور در روز کریسمس از کار می ایستند.

با این حال آمارها نشان می دهند که تعداد کارکنان اعتصاب کننده در 9 روز اخیر با ریزش روبرو شده است. البته هم چنان 67 درصد لوکومتیورانان و رانندگان قطار در اعتصاب هستند.

مارین لوپن، رهبر راستگرایان افراطی که با سخنرانی های پوپولیستی در سال های اخیر بسیاری از کارگران و اقشار فقیر جامعه را با خود همراه نموده است از اعتصاب کنندگان خواسته تا برای سال نو از اعتصاب دست بکشند. این موضع نقدها فراوان سندیکاهای کارگری را به همراه داشته است.

این در حالی است که از امروز آدینه، اعتصاب کارگران چهار پالایشگاه نگرانی های فراوانی برای دولت ایجاد نموده است. کارگران پالایشگاه توتال در نرماندی، لاورا در بوش دو رون، توتال در بوش دو رون و گرانپویی در ایل دو فرانس با اعتصاب کارآمدی این پالایشگاه ها را تا حد زیادی از کارانداخته اند. اعتصاب در این پالایشگاه ها باعث شده است تا 1.6درصد از پمپ بنزین های فرانسه با کمبود توزیع در بنزین و یا گازوئیل روبرو شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 بهمن 1398 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 702

به "ادامه اعتصابات گسترده در فرانسه در نهمین روز متوالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه اعتصابات گسترده در فرانسه در نهمین روز متوالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید