اصلاح قانون فعالیت حرف پزشکی در بافت مسکونی پس از 33 سال

به گزارش تیم علمی، معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران از آنالیز و اصلاح ماده واحده ای اطلاع داد که به موجب آن پس از چند دهه فعالیت حرف پزشکی در بافت مسکونی مشخص تکلیف می گردد.

اصلاح قانون فعالیت حرف پزشکی در بافت مسکونی پس از 33 سال

جهت دریافت خدمات اجرای روف گاردن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

عبدالرضا گلپایگانی در گفت وگو با تیم علمی، با اشاره به حادثه کلینیک سینا و فعالیت این مرکز در بافت مسکونی، گفت: طرح ها و برنامه های شهرسازی با هدف استقرار مراکز سکونت و کار در مکان مناسب و توزیع درست آنها در شهر، تهیه و تدوین می گردد بگونه ای که در یک شهر باید هر چیزی در جای خود قرار گیرد تا موجب آسایش و آرامش مردم گردد. هرچند شهر ما با این شرایط فاصله طولانی دارد اما ضروری است که همگان کوشش خود را برای بهبود این شرایط بکار گیرند.

وی با بیان اینکه در کشور ما نیز اصول فنی هنجارها، باید و نبایدهای ساختمان در چارچوب مقررات ملی ساختمان، معین شده است، اضافه کرد: ساخت و سازها با کنترل عوامل شهرداری و مهندسان ناظر به سطح نسبتا قابل قبولی رسیده است اما در بهره برداری از ساختمان ها، آشفتگی هایی موجود بروز حوادث می گردد که یک دسته از این آشفتگی ها به قانون مصوب مجلس شورای اسلامی در سال 66 مرتبط می گردد که آنهم قانون استقرار حرفه های وابسته به پزشکی در خانه ها و آپارتمان های مسکونی است که این استقرار را مجاز نموده است.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه کلینیک سینا در کوچه ای شلوغ و با عرض نامناسب مستقر شده چراکه در ابتدا این ساختمان برای امور مسکونی بوده است، گفت: انتظار است با بازنگری در این ماده واحده، پزشکان و نیروهای درمانی در ساختمان های درمانی، در مکان مناسب و فضایی منطبق با اصول ایمنی و فنی مستقر شوند که به همین دلیل فرآیند اصلاح این ماده قانونی در کمیسیون زیربنایی دولت نیز آنالیز و تایید شده است.

وی با بیان اینکه اصلاحیه این ماده منتظر ارسال به مجلس است، گفت: در این لایحه بحث استقرار حرفه های وابسته به پزشکی در کل ساختمان مطرح است چراکه اگر کل ساختمان تبدیل به مرکز درمانی گردد این کلینیک یا ساختمان پزشکان باید در پهنه کار و فعالیت باشد و اجازه ندارد که در بافت مسکونی فعالیت کند و در یک دوره زمانی سه ساله باید این فرآیند اصلاح گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1067

به "اصلاح قانون فعالیت حرف پزشکی در بافت مسکونی پس از 33 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاح قانون فعالیت حرف پزشکی در بافت مسکونی پس از 33 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید