ایران 2 - ازبکستان 1؛ پیروزی در دیدار محبت آمیز در اولین آزمون دراگان اسکوچیچ

به گزارش تیم علمی، خبرگزاری خبرنگاران- ایران و ازبکستان در یک دیدار محبت آمیز به مصاف هم رفتند که این بازی با نتیجه 2 بر 1 به سود ایران به سرانجام رسید. مهدی طارمی و سردار آزمون گل های ایران را به ثمر رساندند.

ایران 2 - ازبکستان 1؛ پیروزی در دیدار محبت آمیز در اولین آزمون دراگان اسکوچیچ

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ جمال سیدی بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران، شاگردان دراگان اسکوچیچ که در اولین بازی این مربی به مصاف ازبکستان رفته بودند، در نیمه نخست با گل سردار آزمون برنده از زمین خارج شدند. در نیمه دوم حرکت مهدی طارمی باعث شد تا او یک پنالتی بگیرد و خودش گل دوم تیم ملی را هم به ثمر برساند اما یک دقیقه پس از این گل بود که شومورودوف دروازه پیام نیازمند را باز کرد. در ادامه بازی هر دو تیم تعویض های پرتعدادی را داشتند اما بازی در نهایت با همین نتیجه به پایان رسید.

ترکیب ایران: پیام نیازمند، صادق محرمی، محمد حسین کنعانی زادگان، شجاع خلیل زاده، احمد نوراللهی(از دقیقه 72 سیامک نعمتی)، وحید امیری(از دقیقه 65 علی کریمی)، احسان حاج صفی(از دقیقه 65 احسان حاج صفی)، علی قلی زاده(از دقیقه 75 سامان قدوس)، سردار آزمون(از دقیقه 75 مهدی قایدی)، مهدی طارمی(از دقیقه 72 کاوه رضایی) و میلاد محمدی

شرح گل:

ازبکستان صفر - ایران 1 (دقیقه 43: سردار آزمون): میلاد محمدی با حرکت از سمت چپ زمین توپ را در اختیار علی قلی زاده قرار داد که او هم با پاس در عرض سردار آزمون را در پشت محوطه جریمه صاحب فرصت کرد که شوت روی پای تماشایی او دور از دستان سویونوف تبدیل به گل شد.

ایران 2 - ازبکستان 0 (مهدی طارمی- دقیقه 51): فرار مهدی طارمی و عبور او از دروازه بان ازبکستان با خطای سویونوف گلر ازبک ها روی طارمی همراه شد و داور پنالتی گرفت. در نهایت طارمی پشت ضربه پنالتی ایستاد و توپ را به وسط زد تا گل برای ایران به ثمر برسد.

ایران 2 - ازبکستان 1 (الدور شومورودوف- دقیقه 52): یک پاس در پشت محوطه جریمه به شومورودوف رسید و او در حالی که پشت دروازه بود، به زیبایی چرخید و با شوتی تماشایی به گوشه دروازه، نخستین گل تیم ازبکستان را به ثمر رساند.

لحظات حساس:

دقیقه 4: مهدی طارمی موقعیت گل خوبی به دست آورد که شوت او را سویونوف مهار کرد.

دقیقه 9: علی قلی زاده حرکت خطرناکی از سمت راست زمین انجام داد که پاس او به مهدی طارمی و در ادامه پاس در عمق این بازیکن به سردار آزمون می توانست گل اول ایران را به همراه داشته باشد که شوت نه چندان خوب او از کنار دروازه ازبکستان به بیرون رفت.

دقیقه 14: سرتوپ چشم نواز و شوت فنی علی قلی زاده با اختلاف کمی از کنار تیرک عمودی دروازه ازبکستان راهی اوت شد.

دقیقه 15: علی قلی زاده از میانه زمین با پاس رو به جلو طارمی را صاحب توپ کرد که پاس در عمق او و شوت سردار آزمون پس از برخورد به مدافع ازبکستان در دستان سویونوف جای گرفت.

دقیقه 28: دفع ناقص خلیل زاده به بازیکنان ازبکستان رسید و روی حمله بازیکنان این تیم کودیرکولوف در پشت محوطه جریمه صاحب موقعیت شد، اما شوت روی پای تماشایی او پس از اصابت به تیرک عمودی دروازه ایران به اوت رفت.

دقیقه 30: شومورودوف با عبور از بین خلیل زاده و کنعانی زادگان از سمت راست محوطه جریمه تیم ایران نفوذ تند و تیزی انجام داد، اما شوت او راه به جایی نبرد و به بیرون رفت.

دقیقه 34: شوت پشت محوطه سردار آزمون را سویونوف به راحتی در اختیار گرفت.

دقیقه 41: صادق محرمی پس از حرکت سریع از سمت راست زمین ارسال کوتاه خوبی به مقابل دروازه ازبکستان فرستاد که قبل از شوت زنی سردار آزمون، تورائف با تکل خوبی توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 62: ارسال توپ پشت مدافعان ازبکستان با اشتباه آخرین مدافع این تیم همراه شد اما در لحظه ای که طارمی خود را آماده فرار می کرد، سویونوف جلو آمد و توپ را در نزدیکی های میانه میدان دور کرد.

دقیقه 66: سانتر ماشاریپوف با اشاره نیازمند به تیرک دروازه خورد و به شکلی خطرناک دفع شد.

دقیقه 67: پاس احمد نوراللهی مهدی طارمی را در موقعیت تک به تک قرار داد اما ضربه او را سویونوف به کرنر فرستاد.

دقیقه 90+2: سامان قدوس پس از کنترل توپ حرکتی سریع را انجام داد و سپس شوتزنی کرد اما ضربه اش به سادگی در اختیار دروازه بان قرار گرفت.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 24 آبان 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1306

به "ایران 2 - ازبکستان 1؛ پیروزی در دیدار محبت آمیز در اولین آزمون دراگان اسکوچیچ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران 2 - ازبکستان 1؛ پیروزی در دیدار محبت آمیز در اولین آزمون دراگان اسکوچیچ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید