بلندپروازی تازه چین برای سفر رفت و برگشت به ماه

به گزارش تیم علمی، خبرنگاران: چین در یک برنامه بلندپروازانه برای فرود فضاپیمای بدون سرنشین بر روی ماه و بازگرداندن آن به زمین، گام رو به جلوی دیگری برداشته و یک فضاپیمای آزمایشی را برای انجام آزمایشات بیشتر به مدار ماه فرستاد.

بلندپروازی تازه چین برای سفر رفت و برگشت به ماه

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه رسانه های تیم علمی، واحد خدماتی یک مدارگرد ماه که در ماه نوامبر به زمین پرواز نموده بود، در موقعیتی موسوم به نقطه لاگرانژ دوم قرار گرفته که با مدار زمین منطبق است. این فضاپیما در ماه نوامبر از مدارگرد جدا شده بود.

فضاپیمای مذکور که حامل سیستم های پشتیبانی برای راهنمایی یک فضاپیماست، به جمع آوری اطلاعات بیشتر برای یاری به برنامه ریزی در راستای ماموریت چانگه 5 در سال 2017 خواهد پرداخت.

چانگه 5 برای اجرای فرود نرم بر سطح ماه و جمع آوری حداقل دو کیلوگرم نمونه سنگ و خاک برای انتقال به زمین طراحی شده است.

این ماموریت در صورت موفقیت، چین را به سومین کشور در دنیا پس از آمریکا و روسیه تبدیل خواهد نمود که با چنین چالشی روبرو شده اند.

در برنامه اکتشاف ماه چین تاکنون یک جفت مدارگرد به ماه ارسال شده و در سال 2013 یک فضاپیما را به همراه کاوشگری بر روی آن در ماه فرود آورد. هیچ کدام از این کاوشگرها برای بازگشت مجدد به زمین طراحی نشده بودند.

چین همچنین به دنبال طراحی یک ماموریت سرنشین دار احتمالی به قمر زمین است.

اولین فضانورد چینی در سال 2003 توسط این کشور به فضا ارسال شد که آن را پس از روسیه و آمریکا به سومین کشوری تبدیل کرد که سفر فضایی سرنشین دار را بطور مستقل محقق نموده است. همچنین این کشور یک ایستگاه فضایی موقت سرنشین دار را به فضا ارسال نموده است.

چین در برنامه فضایی خود از یاری روسیه بهره مند بوده اما تا حد زیادی مستقل از آمریکا عمل نموده که اکنون در ششمین دهه ارسال انسان به فضا قرار گرفته است.

تیم علمی: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر می گردد.

بازگشت به صفحه سایر رسانه ها

منبع: تسنیم
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 622

به "بلندپروازی تازه چین برای سفر رفت و برگشت به ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلندپروازی تازه چین برای سفر رفت و برگشت به ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید