ترکیه نوسازی قوانین امنیتی ناتو را گریزناپذیر می داند

به گزارش تیم علمی، معاون رئیس جمهوری ترکیه امروز (پنجشنبه) گفت، با توجه به تهدیدهایی که متوجه ترکیه است، به روز رسانی قوانین امنیتی ناتو اجتناب ناپذیر خواهد بود.

ترکیه نوسازی قوانین امنیتی ناتو را گریزناپذیر می داند

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری آناتولی، فوآت اوکتای، معاون رئیس جمهوری ترکیه در سخنانی در یک رویداد عمومی در آنکارا گفت که ترکیه به وسیله توافق تاریخی خود با لیبی در مورد مرزهای دریایی در مدیترانه شرقی سهم مهمی در صلح پایدار داشته است. او گفت، مجلس ترکیه امروز توافق ترکیه-لیبی را به رای می گذارد. به گفته معاون رئیس جمهوری ترکیه، صلح و دوستی ترکیه-لیبی با این رای گیری در مجلس پیروز خواهند شد.

ترکیه و دولت وفاق ملی مستقر در طرابلس لیبی در 27 نوامبر یادداشت تفاهمی برای حوزه های قضایی دریایی به امضا رساندند. این یادداشت تفاهم بر حقوق ترکیه در مدیترانه شرقی در صورت مواجهه با حفاری های یک جانبه دولت قبرس یونانی نشین تاکید دارد و به طور شفاف اعلام می نماید قبرس ترک نشین هم از منابع این منطقه حقوقی دارد.

معاون رئیس جمهوری ترکیه همچنین در مورد تروریسم و مهاجرت غیر قانونی گفت، این مسائل به سطوح پیشرفته رسیده است و هیچ کشوری به تنهایی قادر به حل این مشکل بدون همکاری نیست. او گفت: نشست رهبران ناتو که در چنین فضایی برگزار گردید، بار دیگر ارزش این ائتلاف را نشان داد. رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه هم در این نشست از متحدان خواست تا رویکرد مشترک در قبال رعب و وحشت نشان دهند. مرزهای ترکیه هم مرزهای ناتو هستند و حملات در منطقه ما مستقیما به ناتو مرتبط است. متحدان ناتو بر پایه انسجام صادقانه علیه تهدید مشترک تروریسم بسیار قوی تر خواهند بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 آذر 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 573

به "ترکیه نوسازی قوانین امنیتی ناتو را گریزناپذیر می داند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه نوسازی قوانین امنیتی ناتو را گریزناپذیر می داند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید