سفر به آمریکا: خانه کاغذی، خانه ای از جنس روزنامه

به گزارش تیم علمی، اگر روزی به راکپورت در ایالت ماساچوست آمریکا رفتید، زمانی را برای رفتن به خیابان پیجن هیل اختصاص دهید و به دنبال تابلوهایی باشید که روی آن نوشته شده خانه کاغذی. اتومبیل خود را کنار پیاده رو پارک نموده و به بازدید این خانه یک طبقه ای قرمز رنگ منحصربه فرد بروید که شبیه یک کلبه چوبی معمولی به نظر می رسد اما در واقع از کاغذ ساخته شده است.

سفر به آمریکا: خانه کاغذی، خانه ای از جنس روزنامه

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور ارزان آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور آمریکا از نیویورک، واشنگتن، لس آنجلس، سان فرانسیسکو و لاس وگاس دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

ساخت این خانه کاغذی در سال 1922 شروع شد، زمانی که Elis Stenman، یک مهندس مکانیک شروع به ساختن یک خانه کوچک تابستانی کرد. در شروع این خانه شبیه خانه های دیگر بود، با سقف و کفی از چوب و شینگل؛ اما زمانی که نوبت به ساخت دیوارهای آن رسید، استنمن ایده متفاوتی را پیاده کرد؛ دیوارهای این خانه از لایه های کاغذهای روزنامه های قدیمی تشکیل شده است. برای ساخت این دیوارها چندین لایه کاغذ روزنامه را با چسب به هم چسبانده اند تا این که ضخامت آن ها به 2/5 سانتی متر برسد؛ سپس روی آن را با لایه ای از لاک الکل مرغوب پوشانده اند.

هر چیزی که در داخل این خانه واقع شده است، از کاغذ ساخته شده است. استنمن جایگاه ها، میزها، قفسه های کتاب و حتی پرده ها و ساعت را از کاغذ روزنامه و مجله ساخته است. فقط پیانو از چوب ساخته شده و با کاغذ پوشانده شده است تا هم شکلی و هارمونی خانه و وسایل آن حفظ گردد. شومینه هم از آجر ساخته شده است که دلیل این کار نیز بسیار روشن است.

هیچ کس نمی داند چه چیزی به استنمن انگیزه داده تا چنین خانه ای بسازد. وراث او گمان می نمایند که شاید جدشان خواسته در دوران رکود، خانه ای با ابزار و مواد عایق ارزان و در دسترس بسازد. حتی چسبی هم که در ساخت این مواد به کار رفته، در خانه و از موادی مانند آرد، آب و پوست سیب فراوری شده است. شاید استنمن در خصوص بازیافت آزمایش انجام می داد یا شاید هم او واقعا به کاغذ علاقه مند بود.

استنمن همچنین دستگاهی طراحی نموده بود که گیره کاغذ می ساخت. در اصل او برنامه داشت تا دیوارهای بیرونی را با تخته روکوبی پوشش دهد اما زمانی که دید این کاغذها پس از گذراندن اولین زمستان سالم ماندند، فکر کرد که دیگر نیازی به محافظ دیگر نیست و همین دیوارهای کاغذی کفایت می نماید. استنمن ساخت این خانه را در عرض 2 سال به انتها رساند و تا سال 1930 در آن زندگی کرد. با این حال او آزمایش روی بازیافت کاغذ را ادامه داد. در طول بیست سالی که استنمن به ساخت این ساختمان و اسباب و اثاثیه آن مشغول بود، نزدیک به 100 هزار روزنامه استفاده کرد.

بعد از نزدیک به 90 سال، لایه های بالایی دیوارها به آرامی شروع به کنده شدن کردند و مقالات روزنامه ها آشکار شدند که اخبار و تبلیغات مربوط به گذشته هستند و بازدیدنمایندگان از این که می توانستند آن ها را بخوانند، بسیار ذوق زده می شدند. روی میز کار می توانید گزارش های پروازهای سرتاسر اقیانوس اطلس چارلز لیندبرگ را ببینید؛ روزنامه های میز رادیو اخبار انتخابات ریاست جمهوری هربرت هوور را گزارش داده است. پیانو هم با روزنامه های پوشش داده شده است که شامل گزارش های فرمانده برد از کاوش های او به قطب شمال و قطب جنوب است.

هر چقدر که زمان می گذرد، لایه های کاغذی دیوارها بیشتر کنده می گردد و اخبار قدیمی روزنامه ها بیشتر ظاهر می شوند. بعد از مرگ استنمن در سال 1942، خانه کاغذی را به موزه تبدیل کردند.

منبع: کجارو
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 بهمن 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1438

به "سفر به آمریکا: خانه کاغذی، خانه ای از جنس روزنامه" امتیاز دهید

1 کاربر به "سفر به آمریکا: خانه کاغذی، خانه ای از جنس روزنامه" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به آمریکا: خانه کاغذی، خانه ای از جنس روزنامه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید