سرقت از تهرانی ها به بهانه برنده شدن درقرعه کشی رادیویی

به گزارش تیم علمی، رئیس پلیس فتای پایتخت از دستگیری کلاهبرداری اطلاع داد که با ترفند برنده شدن در قرعه کشی اپراتورهای تلفن همراهاز شهروندان سرقت می کرد.

سرقت از تهرانی ها به بهانه برنده شدن درقرعه کشی رادیویی

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از فارس، رئیس پلیس فتا تهران عظیم از دستگیری کلاهبرداری اطلاع داد که با طعمه برنده شدن در قرعه کشی اپراتورهای تلفن همراه از شهروندان کلاهبرداری می کرد.

سرهنگ داود معظمی گودرزی در تشریح این خبر گفت: بیست و یکم تیرماه خانمی ساکن غرب تهران به پلیس فتا مراجعه و اظهار کرد که شخصی ناشناس با تماس با وی خود را نماینده یکی از اپراتورهای تلفن همراه معرفی و اعلام نمود که وی برنده کاربران خوش حساب قرعه کشی برنامه زنده رادیویی شده و متعاقب آن مبلغ 460 میلیون ریال از حساب بانکی اش سرقت نموده اند.

وی گفت: بلافاصله موضوع در دستور کار افسران سایبری پلیس فتا پایتخت نهاده شد و با کوشش های شبانه روزی مهندسان، رد پای متهم در فضای مجازی شناسایی شد.

این مقام سایبری با اشاره به اینکه در گام بعدی از تحقیقات پلیسی هویت متهم شناسایی شد، اضافه نمود: در آنالیز های پلیسی مخفیگاه متهم شناسایی و با هماهنگی های پلیسی متهم در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس فتا انتقال یافت.

وی اضافه نمود: متهم در تحقیقات پلیسی اظهار کرد که با ایجاد فضایی شبیه استودیو برنامه های زنده صدا و در حال پخش رادیویی، با ترفند های مختلف در ذهن افراد قربانی خود نفوذ نموده و با مهندسی اجتماعی آنها را به پای دستگاه خودپرداز می کشاندم سپس برای واریز مبلغ اهدایی و جایزه با وارد کردن اطلاعات بانکی افراد در قدم بعدی وجوه کارت بانکی شان را سرقت می کردم و بلافاصله مبالغ سرقت شده از حساب ها را برداشت می کردم.

رئیس پلیس فتا پایتخت به شهروندان توصیه کرد: در کلاهبرداری های تلفنی افراد با عناوین مختلف در دام مجرمان می افتند ولی در نهایت به یک شکل صورت می گیرد و آن هم ترغیب مالباخته جهت مراجعه به نزدیکترین دستگاه خودپرداز و تن دادن به خواسته های کلاهبرداران سایبری است.

رئیس پلیس فتا پایتخت اعلام نمود: افراد به تبلیغات و تماس های مشکوک وسوسه انگیز توجه ننموده و دقت داشته باشند که جهت دریافت جایزه نیازی به درج اطلاعات حساب های بانکی شامل رمز اول و دوم و سایر اطلاعات کارت نیست.

وی گفت: افراد در صورت مواجهه با این گونه تماس ها بدانند که موضوع خوش حسابی و برنده شدن جعلی بوده و موضوع را به وسیله سایت اینترنتی فتا ناجا به آدرس www.cyberpolice.ir اطلاع رسانی نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1303

به "سرقت از تهرانی ها به بهانه برنده شدن درقرعه کشی رادیویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرقت از تهرانی ها به بهانه برنده شدن درقرعه کشی رادیویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید