شاکله گفتار احزاب استان دلبستگی به نظام، منافع ملی و دلسوزی برای کشور است

به گزارش تیم علمی، استاندار کرمان شاکله گفتار احزاب کرمان را دلبستگی به نظام جمهوری اسلامی، منافع ملی و دلسوزی برای کشور دانست

شاکله گفتار احزاب استان دلبستگی به نظام، منافع ملی و دلسوزی برای کشور است

به گزارش خبرنگاران کرمان :علی زینی وند 22 فروردین ماه در نشست با نمایندگان احزاب استان اعلام کرد: استان کرمان به تناسب ظرفیت وجودی آن در خلق ثروت برگرفته از فعالیت ها در بخش های مختلف در صندلی خود قرار نگرفته است به ویژه وقتی با استان های بسیار کوچکتر و کم ظرفیت تر در کشور آن را مقایسه کنیم.

وی بیان داشت: توسعه استان کرمان کاملا نامتوازن است و این عدم توازن در بخش ها و مناطق جغرافیایی وجود دارد. توجه زیادی به معادن و صنایع عظیم استان و زنجیره های مرتبط با آنها شده و مگاپروژه هایی در این زمینه اجرایی شده که باید هم انجام می شده، اما این توجه بیش از حد، ما را از بخش های پرظرفیتی در استان غافل نموده و یا تمرکز تصمیم سازان و مسئولان کمتر به سمت آنها رفته است.

زینی وند افزود: به عنوان مثال بخش کشاورزی استان به تناسب سطح زیر کشت، آب مصرفی و نیروی کاری که در آن لحاظ می گردد در مقایسه با کشاورزی مکانیزه، سهم ناچیزی دارد.

استاندار کرمان توضیح داد: در بخش خدمات، سهم استان از میانگین کشور و استان های به مراتب کم ظرفیت تر از کرمان پایین تر است، سهم گردشگری استان نیز بسیار پایین است. مشاغل کوچک استان نیز اعم از مشاغل خانگی تا صنایع کوچک در استان سهم چندانی ندارد، در حالی که با فعال کردن این ظرفیت های کم توجه شده می تواند توازن در منطقه را هم بالا ببرد.

وی اعلام کرد: در سال 1400 این ظرفیت های کمتر استفاده شده را در دستور کار شورای برنامه ریزی استان قرار داده ایم تا مدیران را ملزم به فعال کردن این ظرفیت ها کنیم.

استاندار کرمان به سند راهبردی ایران با چین هم اشاره داشت و گفت: در این سند با توجه به اینکه سواحل مکران جزو اسناد و مولفه های جدی آن قرار گرفته است، کرمان می تواند پایگاه محکم برای اجرای این سند باشد.

زینی وند بیان داشت: سند راهبردی ایران با چین از معدود توافقاتی است که مورد اجماع همه افراد آگاه دقیق از سند قرار گرفته است.

وی با اشاره به پیگیری راه آهن بم به جیرفت و جیرفت به جاسک گفت: استان کرمان در ترانزیت بین المللی در انزوا قرار گرفته است و حتما باید اتصال ریلی ایرانشهر - ریگان - کرمان - رفسنجان - مهریز برقرار گردد.

استاندار کرمان همراهی و یاری احزاب برای تاسیس سازمان مسئولیت های اجتماعی را خواهان شد و افزود: پولی که شرکت ها به صورت پراکنده در استان خرج می نمایند، چند برابر بودجه دولت است در حالی که با تشکیل این سازمان می توان پول های مسئولیت اجتماعی را در قالب شورای برنامه ر یزی هزینه کرد و استان را به لحاظ توازن توسعه بالا آورد.

زینی وند ابراز داشت: سعی کردم مدیران را فعال کنم که با هم حرکت کنیم و زمینه های موجود را هم تکمیل کنیم، فضای کسب و کار استان اندکی ارتقا یافته و برای بعضی از مشاغل توانستیم اقداماتی انجام دهیم.

استاندار کرمان در این نشست به مسئله انتخابات نیز پرداخت و گفت: شرایط کشور، فضای اجتماعی و فضای تبلیغاتی رسانه ای تغییر نموده است.

وی اعلام کرد: با ادبیات مختلف می گردد از نظام و جمهوری اسلامی دفاع کرد، اینکه به جمهوری اسلامی و انقلاب انتقادی وجود دارد، جایگزین آن چیست؟ در آن طرف مرزها افراد بی اعتقاد دور از انسانیت می خواهند جانشین جمهوری اسلامی شوند.

زینی وند اعلام کرد: همه ما اصولگرا، اصلاح طلب، انقلابی و میهن دوست دچار خطا شده ایم که امروز نگران مشارکت هستیم، اگر می خواهیم مردم را دلگرم کنیم، قدم اول این است که به اشتباهاتمان پی ببریم و مولفه های غیرمفید در حکمرانی را برطرف کنیم.

وی ابراز داشت: بهترین راه این است که تعریف جدید از حکمرانی کشور با حفظ و ذیل همین ساختارها ارائه دهیم، اگر به سمت شکستن ساختارها برویم دیگر نمی گردد کشور را اداره کرد، ساختارهای قانونی کشور اگر تضعیف شوند دیگر کشور اداره نمی گردد.

استاندار کرمان افزود: ساختارها را نباید شکست، اما ذیل ساختارها هم نباید تفسیر به رای کرد واگر کسی با من گرایش متفاوتی داشت نمی توان او را بد دانست.

وی افزود: ای کاش گفتمانی که در جلسه احزاب کرمان وجود دارد بر احزاب کشور نیز غلبه پیدا کند، شاکله گفتار احزاب کرمان، دلبستگی به نظام جمهوری اسلامی، منافع ملی و دلسوزی برای کشور است.

زینی وند ابراز داشت: به عنوان یک کارشناس علاقه مند هستم در این دوره انتخابات افراد با ریشه، رفتار قابل پیش بینی، دلسوز و معتقد تمام قد آرمان های نظام جمهوری اسلامی که همه جریانات فکری را مدیریت نمایند رقابت های انتخاباتی را شکل دهند.

استاندار کرمان گفت: در استان تمام تلاشمان را برای برگزاری انتخابات به کار می بریم، ما مجری انتخابات هستیم و اطمینان داشته باشید اگر فردی ازمجریان انتخابات بخواهد تخلف، جانبداری و سوءگیری در انتخابات داشته باشد، صبح روز انتخابات هم باشد او را عزل می کنم.

وی اعلام کرد: در برگزاری انتخابات سالم جدی هستم و بر مر قانون تاکید داریم و امیدواریم فضای خوبی با دلسوزی، عقلانیت و آگاهی همگانی در جناح های باریشه کشور و با موضوع سخنان رهبری شکل گیرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1637

به "شاکله گفتار احزاب استان دلبستگی به نظام، منافع ملی و دلسوزی برای کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاکله گفتار احزاب استان دلبستگی به نظام، منافع ملی و دلسوزی برای کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید