شخصیت های سینمای که بازیگرانی مختلفی آنها را بازی کردند

به گزارش تیم علمی، شخصیت های محبوب زیادی در سینمای هالیوود هستند که تنها یک بازیگر نداشته اند.

شخصیت های سینمای که بازیگرانی مختلفی آنها را بازی کردند

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، شخصیت های معروف و محبوبی در سینما بوده اند که محبوبیت آن ها باعث شده طی دهه های مختلف فیلم های سینمایی با موضوع آن ها ساخته گردد و حضورشان در سینما همچنان مستمر باشد. به همین علت ایفای نقش در این شخصیت ها به بازیگران مختلفی سپرده می گردد، اما گاهی این بازیگران از کسانی که پیش از این در این نقش ها حضور داشتند عملکرد بهتری را ارائه می دهند و خودشان را در فکر ها ماندگار می نمایند.

در اینجا قصد داریم تعدادی از شخصیت های مشهور و محبوب تاریخ سینما را مرور کنیم که چندین بازیگر در جریان سال ها و دهه های اخیر در لباس این شخصیت ها حاضر شده اند.

جیمز باند

تا به امروز نقش جیمزباند بین هفت بازیگر دست به دست شده است که اولین نفر شان کانری بوده و اکنون هم دنیل کریگ با فیلم سینمایی زمانی برای مردن نیست این نقش را برای پنجمین بار بازی می نماید. البته گفته می گردد این آخرین حضور او در نقش مأمور 007 است و برای فیلم های بعدی جیمز باند، بازیگر جدیدی در نظر گرفته خواهد شد. با این حال بعد از شان کانری شاید یکی از محبوب ترین بازیگران نقش جیمزباند، کریگ باشد و بازیگر بعدی کار سختی برای رقابت با او خواهد داشت.

جوکر

نقش جوکر به وسیله 4 بازیگر مختلف بازی شده است که این چهار بازیگر جک نیکلسون، هیث لجر، جرد لتو و واکین فینیکس هستند. هر کدام از این بازیگران نقش جوکر را به شیوه متفاوتی بازی کردند؛ اما شاید نقش آفرینی واکین فینیکس و هیث لجر بیش از همه مورد توجه نهاده شد. با توجه به اینکه فینیکس برای این نقش جایزه اسکار هم گرفته، بعید به نظر می رسد که فعلاً بازیگر دیگری برای این نقش انتخاب گردد.

هانیبال لکتر

اگرچه از هرکسی که بپرسید آنتونی هاپکینز را به اسم تنها کسی می شناسد که در نقش هانیبال لکتبر نقش آفرینی نموده، اما در واقع مدس میکلسن هم در سریال هانیبال این نقش را بازی و کوشش نموده بتواند به خوبیِ آنتونی هاپکینز نقشش را ایفا نماید. برایان کاکس و گاسپار اولیل دیگر بازیگرانی هستند که به ترتیب این نقش را در فیلم های شکارچی انسان و خیزش هانیبال بازی نموده اند.

شرلوک هلمز

نقش کارآگاه خیالی شرلوک هلمز در طی سال های گذشته به وسیله چندین بازیگر مختلف بازی شده است؛ اما مشهورترین بازیگرانی که در ایفای این نقش پیروز بودند، بندیکت کمبربچ و رابرت داونی جونیور هستند که در دنیای فیلم های ابرقهرمانی هم برای نقش های دکتر استرینج و مرد آهنی شناخته می شوند. هنری کویل در فیلم انولا هلمز، ویل فرل در فیلم هلمز و واتسون و ایان مک کلن در آقای هلمز دیگر بازیگرانی هستند که این نقش را ایفا نموده اند.

هالک

هالک یکی از محبوب ترین شخصیت های ابرقهرمانی است که چندین بازیگر مختلف آن را بازی نموده اند. اریک بانا، ادوارد نورتون و مارک روفلو سه بازیگر مشهوری هستند که نقش هالک را بازی نموده اند. البته پیش از این سه بازیگر، لو فریگنو و بیل بیکسبی در چند سریال و فیلم تلویزیونی نقش هالک را بازی نموده بودند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 شهریور 1400 بروزرسانی: 24 شهریور 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1844

به "شخصیت های سینمای که بازیگرانی مختلفی آنها را بازی کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شخصیت های سینمای که بازیگرانی مختلفی آنها را بازی کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید