عذرخواهی رسمی امارات از جمهوری اسلامی ایران

به گزارش تیم علمی، فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی گفت: کشور امارات ضمن عذر خواهی رسمی از جمهوری اسلامی ایران (بابت تیراندازی به دو صیاد ایرانی که منجر به کشته شدن آنها شد) متعهد شد برابر قوانین بین المللی خسارات وارد شده را جبران کند.

عذرخواهی رسمی امارات از جمهوری اسلامی ایران

به گزارش خبرنگاران از تسنیم، سردار احمدعلی گودرزی در حاشیه بازدید از یگانهای مرزی ساحلی قشم با بیان اینکه لنج های ایرانی به قصد صید و تجارت و امرار معاش در آبهای خلیج فارس تردد می کنند، اظهار کرد: مأموران دیگر کشورها، نباید در صورت حضور آنها در آبهای سرزمینی به سوی آنها تیراندازی کنند.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی با اشاره به رفتار خارج از عرف و قوانین بین المللی گارد ساحلی امارات و تیراندازی به دو صیاد ایرانی که منجر به کشته شدن آنها شد، اضافه کرد: با پیگیری وزارت امورخارجه و مرزبانی نیروی انتظامی، تعدادی از صیادان دستگیر شده لنج ایرانی به کشورمان بازگردانده شدند.

وی با اعلام اینکه کشور امارات ضمن عذر خواهی رسمی از جمهوری اسلامی ایران متعهد شد برابر قوانین بین المللی خسارات وارد شده را جبران کند، شرح داد: روز گذشته پیکر دو صیاد ایرانی در بندر عباس تحویل و به زادگاهشان در استان سیستان و بلوچستان منتقل شد.

این مقام انتظامی با اشاره به آموزش قوانین و مقررات بین المللی و مرزی به صیادان و ساحل نشینان، گفت: موارد بسیاری از ورود اتباع کشورهای همسایه به آبهای سرزمینی جمهوری اسلامی ایران اتفاق افتاده که مرزبانان با قوانین بین المللی و رفتار انسان محبت آمیز و شایسته با آنها برخورد کرده است.

گودرزی گفت: صیادان با استفاده از تجهیزات مدرن در حوزه مکان یابی، می توانند از ورود به حریم دریایی سایر کشورهجلوگیری کنند.

گفتنی است؛ جمعی از خانواده های صیادان آزاد شده با حضور در اسکله شهید ذاکری قشم از فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی استقبال و از پیگیری های مسئولان وزارت امور خارجه و مرزبانی نیروی انتظامی تقدیر کردند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1242

به "عذرخواهی رسمی امارات از جمهوری اسلامی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عذرخواهی رسمی امارات از جمهوری اسلامی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید