اخبار اقتصادی

واکسن آکسفورد فقط 8 درصد موثر است؟!

اخبار دنیای کرونا زده همچنان پیرامون واکسن و گونه های جهش یافته ویروس می شود.

7 اسفند 1399

مدرسه ای که شهریه اش 10 میلیون است مال کیست، آقای قالیباف؟

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: این سخن سردار محمدباقر قالیباف که گفت ما به دنبال افزایش مشارکت مردم در تربیت فرزندان خودشان هستیم ولی حاضر نیستیم آموزش و پرورش را برای منفعت های کوچک اقتصادی قشر خاصی واگذار کنیم با سؤال کاربران در فضای مجازی روبرو شد

6 اسفند 1399

وقتی گربه را کشتم به پس فراوری رسید

تهران (پانا) - فیلم وقتی گربه را کشتم به کارگردانی منصور فروزش به ایستگاه پایانی پس فراوری رسید.

6 اسفند 1399

وقتی چرخ نمایشگاه کتاب از نو اختراع می گردد، نمایشگاه مجازی کتاب تهران؛ از ادعای مسئولان تا خطای 404

هرچند ایجاد بعضی مسائل برای اولین دوره برگزاری یک رویداد عظیم در بستر مجازی قابل قبول است، اما نمی توان اتفاقاتی از جنس آنچه نمایشگاه مجازی کتاب تهران در این سه روز تجربه کرد و ضعف های فنی و کارکردی پلتفرم برگزاری را به پای اولین تجربه نوشت و از آن چشم...

6 اسفند 1399

سوریه، انفجار بمب در شهرک الفوعه

منابع سوری از انفجار بمب در شهرک الفوعه در شمال سوریه خبر دادند.

4 اسفند 1399

پیش بینی زمان بازگشت نماد های شاخص ساز بورس به دوران اوج

شاید دور از ذهن به نظر برسد اما نماد های متعلق به شرکت های عظیم که آن ها را با عنوان نماد های شاخص ساز می شناسیم در آخرین روزهای دی ماه کوشش کردند دوباره به دوران اوج خود برگردند. این نماد ها از روز سه شنبه هفته گذشته به مدار صعودی برگشته اند و در روز اول...

3 اسفند 1399

سهم بودجه عمرانی سال آینده به 10 درصد کاهش یافت؛ توقف سرمایه گذاری

تهران (پانا) - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه فقط 13 درصد بودجه سال جاری به بودجه عمرانی اختصاص داده شده و این رقم از کاهش 10 درصدی بودجه برای 1400 خبر می دهد، گفت این درحالی است که هزینه های جاری با رشد 59 درصدی همراه شده است و از سوی دیگر به جای...

29 بهمن 1399

پیشنهاد تهاتر برنج پاکستانی با برق قابل اجرا نیست

وزیرصمت از پیشنهادی واردات برنج در مقابل صادرات برق با پاکستان خبر داده و گفته است؛ این طرح منتظر تصویب از سوی پاکستان از جمله بانک مرکزی این کشور است.

27 بهمن 1399

کرونا ترمز فرایند افزایش شاغلان در آلمان را کشید

بر اساس اطلاعات اداره آمار فدرال آلمان فرایند افزایش 14 ساله شاغلان در آلمان در سال 2020 به دلیل بحران کرونا معکوس شده و شمار افراد شاغل در این سال نسبت به سال 2019 حدود 1.1 درصد کاهش یافت.

23 بهمن 1399

(عکس) اتفاق عجیب و باورنکردنی در مشهد

ورود دو تیم شهر خودرو و سایپا به ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد حدود ساعت 13:30 بود که به علت بدهی باشگاه شهر خودرو به این ورزشگاه، با مشکل روبرو شد.

22 بهمن 1399

بازیگران اصلی تورم آذر 99

مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گزارشی تحلیلی از فرایند شاخص تورم و شاخص قیمت مصرف کننده در آذر ماه امسال ارائه نموده است. بر اساس این گزارش اصلی ترین عوامل موثر بر تورم ماهانه آذر، گروه های میوه و خشکبار، شیر، پنیر و تخم...

17 بهمن 1399

شرایط نامشخص هفت تپه دژپسند را به صحن علنی مجلس کشاند، استیضاح هم منتفی نیست

یک نماینده مجلس با اشاره به این که دژپسند باید برای پاسخگویی درباره شرایط نامشخص هفت تپه در صحن علنی مجلس حاضر شود، تاکید کرد: موضوع استیضاح وزیر اقتصاد نیز فارغ از بحث هفت تپه مطرح است و به زودی اعلام وصول می شود.

15 بهمن 1399

آغاز یکسان سازی پیامک های رمز دوم پویا

خبرنگاران- مرحله سوم طرح رمز دوم پویا در راستای استانداردسازی الگوی پیامک رمز پویا از امروز در تمام بانک ها اجرا می گردد.

13 بهمن 1399

محمودزاده: برای واریز آورده مسکن ملی 2 روز مهلت باقی است

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: 60 هزار نفر از متقاضیان مسکن ملی که تا به امروز اولین واریز را برای ساخت مسکن خود نداشتند تا دو روز دیگر فرصت دارند.

12 بهمن 1399

از موریه تا کری؛ تکرار برجام

همه مدعی اند که باید از تاریخ درس گرفت، اما باز راه خود را می فرایند، سال های اخیر برجام به حد کفایت در اذهان عام و خاص بی اعتبار شد، اما باز مانند عتیقه ای زیر خاکی در دست برخی به عنوان گنجینه ای پر ارزش که همه معیشت ملی کشور به آن وابسته است معرفی می گردد!...

11 بهمن 1399

پرفروش ترین کتاب های الکترونیکی در 2020

درباره فیس بوک میلیون ها کلمه نوشته شده، اما هیچ گاه داستان این شبکه اجتماعی شاخص به طور کامل بیان نشده است. شبکه ای که برخی آن را اشاعه دهنده فیک نیوز می خوانند و برخی زاکربرگ را بزرگ ترین کارآفرین قرن می نامند.

11 بهمن 1399

خبرنگاران نسل جدید بنادر در بندرشهید رجایی ایجاد خواهد شد

بندرعباس- خبرنگاران- استاندار هرمزگان گفت: با امضای تفاهم نامه های سرمایه گذاری در بندر شهید رجایی، نسل جدید بنادر در این مجتمع بندری ایجاد خواهد شد.

10 بهمن 1399

روسیه آزمایشگاه تست سلاح در قطب شمال را بازگشایی می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، روسیه اظهار داشت یک آزمایشگاه مربوط به دوران اتحاد جماهیر شوروی را که برای آزمایش سلاح در شرایط سخت در قطب شمال ایجاد شده بود، بازگشایی می نماید.

10 بهمن 1399

پرسپولیس قهرمان آسیا می گردد یا اولسان؟ این آمار جواب را می دهد

تیم فوتبال پرسپولیس باید روز شنبه در دوحه ملاقات فینال لیگ قهرمانان آسیا 2020 را مقابل اولسان هیوندای کره جنوبی برگزار کند و در خاتمه این ملاقات حساس و مهم، قهرمان این دوره از رقابت ها تعیین خواهد شد.

8 بهمن 1399

اعلام عرضه اولیه جدید بورس ، دوشنبه آینده واحصا4 می آید

به گزارش خبرنگاران، هرچند به نظر می رسد در هفته جاری فعلا خبری از عرضه اولیه جدید نیست اما برای هفته آینده سهامداران شاهد عرضه اولیه یک نماد در بازار پایه فرابورس خواهند بود.

7 بهمن 1399
تعداد: (447)