پلمب خانه کاشانه های غیر مجاز در انزلی

به گزارش تیم علمی، خبرنگاران/گیلان رئیس اداره میراث فرهنگی بندرانزلی از پلمب 90 خانه کاشانه غیر مجاز اسکان مسافر در این شهرستان اطلاع داد و گفت: در حال حاضر 220 واحد مجاز اقامتی با 6000 هزار تخت در سطح شهرستان بندرانزلی برای اسکان و پذیرایی از گردشگران وجود دارد.

پلمب خانه کاشانه های غیر مجاز در انزلی

جهت دریافت خدمات پتینه کاری ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

ابوالفضل گودرز چگینی در گفت وگو با خبرنگاران، با تاکید بر اینکه مسافران برای اسکان خود از مراکز اقامتی مجوزدار استفاده نمایند، گفت: با توجه به گشت و بازرسی از 12 اسفندماه تا امروز 90 خانه کاشانه غیرمجاز در شهرستان بندرانزلی پلمب شد که به دستور دادستانی 40 مورد برطرف پلمب شدند.

وی با بیان اینکه مسافران در صورت مشاهده موارد تخلف می توانند مراتب را اطلاع دهند تا به وسیله اداره اماکن، تعزیرات و دستگاه قضایی پیگیری قانونی صورت بگیرد، اضافه کرد: در حال حاضر 220 واحد مجاز اقامتی با 6000 هزار تخت در سطح شهرستان بندرانزلی برای اسکان و پذیرایی از گردشگران وجود دارد که سال جاری با توجه به قرنطینه پس از شیوع کرونا و به دلیل رعایت بهداشت این واحدها تعطیل شدند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بندرانزلی توضیح داد: این مسئله در کنار مسائلی که برای این مراکز مجوزدار به وجود آورد باعث رشد قارچ گونه واحدهای اقامتی غیر مجاز و خانه کاشانه هایی بود که بدون مجوز اقدام به اسکان مسافران می کردند.

گودرز چگینی، با بیان اینکه بسیاری از هتل ها، آپارتمان های اقامتی، مجتمع های تفریحی و واحدهای مجوزدار به دلیل عدم تامین اقتصادی سه ماه حقوق پرسنل خود را پرداخت نکردند، گفت: بیشترین واحدها برای نوروز سال جاری رزرو شده بودند که به دلیل شیوع کرونا خریدهایی که اجرا شده بود بلااستفاده ماند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر این واحدها نتوانستند هزینه کنسلی ها را پرداخت نمایند که یک سری از بدهی های این واحدها به این شکل است. همچنین عدم پرداخت بیمه بیکاری و عدم همکاری بانک ها در بازپرداخت اقساط از دیگر مسائل این واحدها است.

رئیس اداره میراث فرهنگی بندرانزلی، با اشاره به اینکه 2500 نفر در واحدهای اقامتی این شهرستان اشتغال دارند، اظهار داشت: با توجه به فرا رسیدن تعطیلات عید فطر و پیش بینی حضور مسافران در بندرانزلی با تمهیدات لازم و رعایت موارد بهداشتی، همچنین در نظر دریافت استفاده از 50 درصد ظرفیت اسکان واحدهای مجوزدار در هر روز و قرنطینه نیمه دیگر و آماده سازی برای روز بعد امیدواریم همزمان با بازگشایی مدارس بتوانیم شاهد شروع به کار واحدهای اسکان مجوزدار باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 987

به "پلمب خانه کاشانه های غیر مجاز در انزلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلمب خانه کاشانه های غیر مجاز در انزلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید