تور استانبول: چهره ای متفاوت از استانبول در عکس هایی رنگارنگ

به گزارش تیم علمی، استانبول بدون شک شهری زیبا و موردپسند گردش گران است، عکاسی خوش ذوق وجهه متفاوتی از این شهر را در عکس های رنگارنگ خود به ثبت رسانده است.

تور استانبول: چهره ای متفاوت از استانبول در عکس هایی رنگارنگ

بهترین تجربه سفر را با تور استانبول در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا دیدن کنید و لحظات زیبایی را در این شهر تاریخی و تفریحی بگذرانید.

استانبول شهری شناخته شده و مقصد موردعلاقه بسیاری از گردشگران است. هنرمندی کنجکاو از دیدی تازه به این شهر نگاه نموده و تصاویری زیبا و متفاوت از آن را با علاقه مندان به اشتراک گذاشته است.

کسانی که تجربه تور استانبول را دارند، تصاویر کلیشه ای آن را از بناهای قدیمی و تنگه بسفر به خاطر می آورند. اما در این مقاله، تصاویر خاصی را تماشا خواهیم کرد که با آنچه در فکر داریم، بسیار تفاوت دارد.

ینر تورون معماری که اکنون بدل به یک عکاس شده است، گوشه کنارهای رنگارنگ و مخفی استانبول را کشف نموده است. او که در اصل اهل شهر ساحلی مارماریس (Marmaris) است، 17 سال است که استانبول را خانه خود می داند و چند سال اخیر زندگیش را صرف یافتن مکان هایی نموده است که آنچه افراد با یادآوری استانبول به خاطر می آورند را به چالش می کشد.

او گفت: استانبول شهر تضاد است. این شهر هم شرقی است و هم غربی، هم تاریخی و پر نقش و نگار است و هم مدرن و امروزی. این شهر که در 24 ساعت شبانه روز بیدار است، همچنان در حال تغییر و شهری شگفت انگیز است. من 17 سال است که در استانبول زندگی می کنم؛ اما این شهر همچنان راهی برای غافلگیر کردنم پیدا می نماید و من هم بعضی از این شگفتی های کوچک را در اینستاگرام به اشتراک می گذارم.

او تقریبا از سال 2013 عکاسی از استانبول را آغاز کرد و در ابتدا تنها با استفاده از گوشی موبایل خود این کار را انجام می داد؛ اما از آن جایی که علاقه اش به عکاسی بیشتر شد، آغاز به استفاده از دوربین دیجیتال کرد تا کیفیت عکس هایش را افزایش دهد.

ینر می گوید همواره و حتی پیش از آن که عکاسی را آغاز کند، مجذوب رنگ های روشن بوده است؛ اما چون دائم با بلوک های ساختمانی رنگارنگ روبه رو می شد، تصمیم گرفت تصویر آن ها را ثبت کند. او گفت:

انگیزه اولیه من به ثبت رساندن ساختمان های رنگی شهر نبود، من فقط می خواستم سبکی خاص و شخصی به وجود بیاورم؛ اگرچه ظاهرا عکس های من دید بعضی از مردم به شهر را نیز تغییر دادند و من از این بابت خوشحالم.

اما این نقاط روشن و پرزرق وبرق شهر به آسانی یافت نمی شوند و ینر برای یافتن سوژه عکس بعدی خود تمام شهر را زیر پا می گذارد. او می گوید این مکان ها اکثرا در منطقه هایی که کمتر شناخته شده اند و در حال توسعه هستند، یافت می شوند. به رغم این که هنر عکاسی ینر او را به نقاط غیرمعمول شهر می برد، او می گوید مکان های موردعلاقه اش مانند افراد دیگر است: او عاشق شهر کهن، بخش های ساحلی بسفر و وقت گذرانی در کافه های محبوب کاراکوی Karaköy است. اگر تمایل در پی کردن عکس های ینر دارید، از اینستاگرام یا وب سایتش تماشا کنید.

منبع: کجارو / lonelyplanet
انتشار: 28 دی 1400 بروزرسانی: 28 دی 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1982

به "تور استانبول: چهره ای متفاوت از استانبول در عکس هایی رنگارنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور استانبول: چهره ای متفاوت از استانبول در عکس هایی رنگارنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید