7 ترفند برای یادگیری زبان در یک هفته!

به گزارش تیم علمی، آیا برای یادگیری زبان قصد سفر به کشور دیگری را دارید؟ آیا می دانستید که دوقلوهای زبان این کار را فقط در مدت یک هفته و در شهر محل زندگیشان - برلین - انجام داده اند؟ برای اطلاع از این ترفندهای یادگیری زبان با

7 ترفند برای یادگیری زبان در یک هفته!

در نگاه اول، یادگیری زبانی تازه در مدت یک هفته بعید به نظر می رسد و نکته مهم تر اینکه آیا راهکاری برای دستیابی به این هدف بلند پروازانه وجود دارد؟ دو برادر دوقلو به نام های متئو و مایکل یولدن توانسته اند این کار را با پیروزیت انجام داده و زبان ترکی را در 7 روز یاد بگیرند. آن ها برای دستیابی به این هدف از کلیه فعالیت های زمان بر زندگی روزمره خود فاصله گرفته و روزانه 8 ساعت به مطالعه زبان پرداخته اند. در ادامه به هفت نکته مهم در یادگیری زبان پیشنهادشده به وسیله افراد توانمند در این زمینه در سطح جهان خواهیم پرداخت که به وسیله این دو برادر به صورت عملی و پیروز اجرا شده اند. اگر می خواهید با آخرین متد های یادگیری زبان آشنا شوید و در این زمینه بیشتر بدانید حتما مقاله چگونه به 11 زبان زنده جهان مسلط شدم و مقاله 7 نکته جامع برای یادگیری سریع زبان را هم مطالعه کنید.

1. تعریف هدف برای یادگیری زبان

اولین گام در این جهت تعریف هدف و پس از آن معین کردن نقشه راه براساس هدف اولیه است. در خصوص دوقلوها، هدف آن ها از یادگیری زبان توسعه دامنه اطلاعات فردی تعریف شده بود. البته زبان انتخابی برای یادگیری نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. در شهر برلین - مرکز کشور آلمان و محل سکونت برادران یولدن - جمعیت 300000 نفری از مهاجران ترک تبار ساکن بوده و واضح است که در مناطقی مانند کروزبرگ و نوکلن مغازه هایی با نشانه ها و اجناس به زبان ترکی وجود دارند. از اینرو، برای اطلاع و آشنایی بیشتر با محیط زندگی و نیز ایجاد ارتباط بهتر با مردم یادگیری زبان لازم به نظر می رسد.

2. قرارگیری در معرض زبان تازه

در این مرحله برترین اقدام، قرار دادن کلمه ها و عبارت هایی از زبان تازه در محیط اطراف و در معرض دید است. این کار اثری بسیار قوی و مثبت در فرایند پیشرفت یادگیری خواهد داشت. برای این منظور، متئو و مایکل در کلیه نقاط منزل خود یادداشت های کوچکی را روی اشیا قرار داده و با این کار بصورت مداوم در معرض زبان تازه قرار گرفتند. برای نام گذاری اشیای مختلف به زبان ترکی آن ها مرتب به لغت نامه مراجعه کردند. در این شرایط، برای انجام کلیه کارها مانند تهیه قهوه، روشن کردن چراغ و ... در مدت یک ساعت حداقل سه لغت تازه در زبان ترکی یاد می گرفتند.

3. همراه مناسب برای یادگیری زبان

داشتن همراه مناسب برای یادگیری زبان نقش موثری در ارتقای انگیزه دارد، زیرا در چنین حالتی موقعیت چالشی مناسب برای به کارگیری موارد آموخته شده و نیز برطرف ایرادهای موجود به وسیله طرف مقابل فراهم می گردد. برادران یولدن از این مورد نهایت بهره را برده و کار عنوان نویسی اشیای منزل خود را به صورت مشارکتی انجام دادند. آن ها حتی مطالب مورد نظر برای یادگیری را نیز تقسیم نموده و در بعضی موارد با طرح پرسش از یکدیگر آموخته های خود را مورد ارزیابی قرار دادند. در این شرایط، یکی از جالب ترین لحظه ها مطرح کردن درخواست های آن ها از یکدیگر برای مواردی مانند درست کردن چای یا قهوه، خروج از منزل برای صرف غذا و ... به زبان ترکی بود.

4. معین انگیزه های خود

یکی از ابزارهای دستیابی به هدف، یاری گرفتن از راهنما است. در فرآیند یادگیری زبان این راهنماها می توانند به صورت موقعیت های چالشی ایجاد شوند. از جمله نمونه های ساده و قابل دسترس این چالش ها، استفاده از لغات یاد گرفته شده در موقعیت های واقعی است. زیرا حس رضایت مندی حاصل از چنین موقعیت هایی باعث ایجاد انگیزه برای ادامه فرآیند شده و در نتیجه دستیابی به هدف را آسان تر خواهد نمود. متئو و مایک نمونه های بسیاری را در مدت یک هفته تجربه کردند. در اولین روز، یکی از دوستان ترک تبار خود را دیدار نموده و وی نحوه استفاده از لغت های یاد گرفته شده در آن روز را داخل عبارت ها و جمله ها یاد داد. پس از آن، این دو برادر آغاز به یادگیری نام میوه ها و سبزیجات نموده و برای تکمیل این مرحله به فروشگاه ترک واقع در کروزبرگ مراجعه کردند. این پیشرفت در به کارگیری زبان ترکی، باعث ایجاد انگیزه برای یادگیری سایر موارد در این دو برادر شد.

5. قورت دادن زبان

یکی از برترین روش ها در یادگیری زبان قرار دادن آن در کلیه بخش های زندگی مانند غذا، موسیقی، فیلم و ... است؛ زیرا با این روش فکر فرد ورزیده تر شده و باعث افزایش علاقه و انگیزه نیز می گردد. در طی دومین بازدید در طول هفته از آپارتمان دوقلوها، آن ها اقدام به استفاده از میان وعده های ترک - بسته های غذا با نوشته هایی به زبان ترکی - نموده و عملا با این کار در یکایک لحظه ها از یادگیری زبان غافل نبودند.

6. استفاده از آموخته ها

در فرآیند آموزش زبان، یادگیری عمیق با تمرین و تکرار مداوم اتفاق می افتد. البته در صورتیکه با علاقه میان زبان ها مقایسه انجام داده و تفاوت ها و شباهت های آن ها را بیابید، فرآیند یادگیری عمیق تر و بهتر اتفاق خواهد افتاد. یکی از دوقلوها مدام از عبارت هایی مانند آه، این شبیه به .....؟ استفاده می کرد. در واقع، آن ها به طور مداوم در حال مقایسه و توسعه دامنه اطلاعات خود در زمینه زبان ترکی بودند. این روش نه تنها باعث افزایش دامنه واژگان آن ها می گردد، بلکه این فرآیند هم نشینی، احتمال فراموشی آن ها را نیز کاهش می دهد. به عبارت دیگر، در صورت یادگیری زبان دوم، می توان لغاتی با ریشه مشترک در هر دو زبان یافت.

7. تغییر، چاشنی زندگی است!

اگر چه معین هدف و معین نمودن نقشه راه مهم ترین اصول کار محسوب می شوند، ولی امتحان موارد تازه را نباید نادیده گرفت؛ زبان تازه نیز همچون زبان مادری شما، دارای منابع گوناگونی است. دوقلوهای یولدن نه تنها زمان زیادی را صرف مطالعه و کار با کتاب ها، کامپیوتر و اپلیکیشن ها کردند، بلکه برای تقویت گفت وشنود خود به برنامه های رادیوهای ترک و تفسیرهای فوتبال نیز گوش می دادند. در کل، هیچ روش کامل و ثابتی برای آموزش زبان وجود ندارد و نمی توان به تنهایی معلم، کتاب و ... را به عنوان راه چاره قطعی پیروزیت در این زمینه معرفی کرد. همه زبان ها از چهار مهارت اصلی نوشتاری، گفتاری، شنیداری و خواندن تشکیل شده اند و هریک از این مهارت ها به تنهایی از پیچیدگی خاصی برخوردار است که یادگیری زبان را پیچیده تر می نماید. بیشتر مردم دانش زبانی را در کلاس ها و از مدرس ها دریافت می نمایند، ولی قادر به برقراری ارتباط با گویشوران آن زبان نیستند.از اینرو، علاوه بر این کلاس ها می توان فعالیت های تازهی مانند داستان نویسی، مطالعه روزنامه، گوش دادن به موسیقی و .... را به فرآیند آموزش برای افزایش سطح یادگیری اضافه نمود. کافی است تا تغییری کوچک را در برنامه آموزش خود ایجاد نموده و از فرآیند یادگیری زبان نهایت لذت را ببرید! منبع: babbelمنبع: کجارو
انتشار: 4 بهمن 1400 بروزرسانی: 4 بهمن 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1989

به "7 ترفند برای یادگیری زبان در یک هفته!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 ترفند برای یادگیری زبان در یک هفته!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید