آثار برگزیده بیل گیتس در سال پاندمیک کرونا

به گزارش تیم علمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از سی نت، بیل گیتس، موسس و مالک شرکت نرم افزاری مایکروسافت به گفته خودش سال گذشته روزگار سختی را به خاطر مسائل شخصی و اجتماعی مثل کرونا پشت سر گذاشته و حالا به هواداران و علاقمندان به مطالعه پیشنهاد می نماید کتاب هایی را بخوانند که کمی آرامش پیدا نمایند. گیتس با انتشار پستی ویدیویی در سایت شخصی اش پنج کتاب برتر سال 2021 را از نگاه خودش به مخاطبان و هوادارانش پیشنهاد نموده است که در زیر به طور مختصر به مرور آنها پرداخته ایم:

آثار برگزیده بیل گیتس در سال پاندمیک کرونا

پروژه درود مری نوشته اندی ویر

شخصیت اصلی داستان به نام ریلاند گریس تنها بازمانده یک ماموریت شکست خورده است که اگر او هم نتواند با موفقیت ماموریت را به خاتمه برساند، کره زمین با نابودی روبرو خواهد شد. نکته داستان اینجاست که شخصیت اصلی رمان خودش هم به حساسیت ماموریت مطلع نیست و حتی نامش را نیز فراموش نموده و تنها چیزی که به خاطر می آورد این است که زمان زیادی در خواب بوده است و مایل ها از خانه اش فاصله دارد. بعد از اینکه حافظه گریس بازمی گردد متوجه می گردد که تنها یک شانس برای موفقیت دارد.

همنت نوشته مگی اوفارل

شخصیت اصلی داستان زنی به نام اگنس است که در سال های 1580 میلادی در منطقه وارویکشایر انگلیس زندگی می نماید. او همراه همسرش در خیابانی به نام هنلی زندگی می نمایند که سه فرزند محصول زندگی مشترک آنهاست. سوزان دختر بزرگشان و یک دوقلو به نام های همنت و جودیت. یکی از پسران آنها به نام همنت در سال 1596 در سن 11 سالگی از جهان می رود و شوهرش نمایشنامه ای به نام هملت می نویسد. رمان روایت تاریخی از همسر شکسپیر است که به نوعی و به دلایل نامعلومی از تاریخ ادبیات انگلیس حذف شده است.

کلارا و خورشید نوشته کازوئو ایشی گورو

کلارا ربات دوست داشتنی و مهربانی است که مانند ربات های دیگر نیرویش را از نور خورشید می گیرد. او در یک مغازه کنار ربات دیگری به نام رزا برای فروش گذاشته شده است. ربات ها فرصت دارند در مغازه برای مدت کوتاهی پشت ویترین بروند و در آنجا منتظر بمانند تا خریداری شوند. این ربات ها برای بچه ها ساخته شده اند. کلارا پشت شیشه منتظر است تا کسی او را بخرد اما جدای از خریده شدن برخلاف بقیه ربات ها او عاشق این است که خیابان را ببیند، دوست دارد آدم ها و پیاده رو را ببیند و بفهمد بقیه ربات ها چه کار می نمایند و چطور زندگی می نمایند. او پشت ویترین می آید و چند روز بعد با دختربچه ای به نام جوزی آشنا می گردد. جوزی دخرت رنگ پریده و لاغری است که از داخل یک تاکسی کلارا را دیده و قصد خریدنش را دارد. این آشنایی داستان را می سازد و شخصیت کلارا را در داستان شکل می دهد.

رمزگشا: جنیفر دودنا، ویرایش ژن و آینده نژاد بشر نوشته والتر ایساکسون

جنیفر دودنا شخصیت اصلی داستان در سال ششم رشته دانشگاهی خود تحصیل می نماید که روزی وقتی به خانه بازمی گردد متوجه کتابی می گردد که عنوانش مارپیچ دوتایی نام دارد. با مطالعه کتاب متوجه می گردد که این کتاب درباره ژن های انسانی شرح داده است که در واقع از یک مارپیچ پلکانی تشکیل شده اند که دو شاخه دارد. او مسحور سیستم ژنتیک انسان می گردد و دوست دارد دانشمندی در این رشته گردد.

هزاران مغز: تئوری تازه هوش نوشته جف هاوکینز

با وجود پیشرفت های بسیاری در زمینه هوش مصنوعی و علوم عصب شناختی هنوز اطلاعات کمی در این رشته موجود است و بشر در حال کوشش برای رسیدن به تکنولوژی پیشرفته ای در این زمینه است. هاوکینز و همکارانش در تحقیقات طولانی خود به این نتیجه رسیده اند که مغز انسان دارای ساختاری نقشه مانند است که مدلی منحصربه فرد از صدها هزار مدل ها و اشکال و نقشه های مختلف دارد. این تحقیقات تیم هاوکینز را به این جهت سوق داده است که به این سوال مهم پاسخ بدهند که چگونه ما جهان را با مغز خودمان درک می کنیم و چه حسی از خودمان داریم.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 15 دی 1400 بروزرسانی: 15 دی 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1968

به "آثار برگزیده بیل گیتس در سال پاندمیک کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آثار برگزیده بیل گیتس در سال پاندمیک کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید