آسیب های روانی، بازار انتشار کتاب های روانشناسی را داغ کرد!

به گزارش تیم علمی، افشار مترجم معتقد است، آسیب های روانی در جامعه باعث شده است ناشران بیشتر به سمت انتشار کتاب های روانشناسی بروند.

آسیب های روانی، بازار انتشار کتاب های روانشناسی را داغ کرد!

مهدی افشار، مترجم در گفت وگو با خبرنگار ، درباره انتشار کتاب های ترجمه گفت: خوشبختانه ناشران در شرایط کنونی سراغ انتشار کتاب های ترجمه ای می فرایند. البته شاید این مسئله در شرایط کنونی بازار نشر عجیب به نظر برسد. البته این ناشران بیشتر سراغ کتاب های روانشناسی یا روحیه بخش می فرایند. از جمله آن ها می توان به ترجمه کتاب هایی از جمله 15 دقیقه تا خوشبختی اشاره نمود.

وی اضافه نمود: ناشران به دلیل اینکه در جامعه ما ظاهرا پول مهمترین عامل است از سوی دیگر وقتی مردم دچار بحران می شوند، کوشش می نمایند راهی پیدا نمایند برای اینکه به آرامش برسند. در مجموع می توان گفت به دلیل آسیب های روانی که به شدت در جامعه مان دیده می گردد و مردم دنبال راه حلی برای درمان این التهاب ها هستند، ناشران بیشتر سراغ انتشار کتاب های روانشناسی می فرایند.

این مترجم ادامه داد: وقتی کتاب هایی مانند ده گام تا آرامش منتشرمی گردد، نشان می دهد مردم دنبال شیوه هایی برای کاهش فشار های روحی شان هستند. به همین دلیل ناشران همگام با خواسته های مردم حرکت می نمایند. برای همین دنبال انتشار مفاهیم اندیشگی و فلسفی برای ترجمه نمی فرایند بیشتر دنبال کتاب هایی از جمله چگونه شاد باشیم می فرایند.

افشار بیان نمود: ناشران کتاب های جدید را برای ترجمه آثار، انتخاب دقیقی انجام نمی دهند، درصورتی هم که بخواهند رمان ترجمه شده منتشر نمایند، کتاب های کلاسیک را انتخاب می نمایند؛ یعنی آثاری که در کشور پذیرفته شده هستند. علاوه بر آن رمان های ایرانی را منتشر می نمایند. برای اینکه رمان باید چارچوب خاص خودش را داشته باشد. رمان اوه رمان جدیدی بود که در ایران ترجمه و منتشر شد. نویسنده آمریکایی و مترجم ایرانی این کتاب چارچوب ها را رعایت نموده بودند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1663

به "آسیب های روانی، بازار انتشار کتاب های روانشناسی را داغ کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسیب های روانی، بازار انتشار کتاب های روانشناسی را داغ کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید