آلمان و فرانسه برای قطع وابستگی به آمریکا آماده شدند

به گزارش تیم علمی، ایسنا نوشت: بر اساس گزارش نشریه آلمانی ولت ام سونتاگ، شرکت های نظامی-صنعتی آلمان و فرانسه به دنبال راه هایی برای قطع وابستگی به فناوری های آمریکا در فراوری تجهیزات نظامی، از جمله تجهیزات حفاظت از داده ها هستند.

آلمان و فرانسه برای قطع وابستگی به آمریکا آماده شدند

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، بنا بر گزارش این نشریه، شرکت ها به دنبال افزایش استقلال در فراوری چندین سیستم تسلیحاتی، از جمله هلیکوپترها، یک اسلحه تهاجمی جدید برای نیروهای مسلح آلمان و یک جنگنده تحت برنامه سیستم هوایی مبارزه آینده ضداروپایی هستند.

در عین حال، شرکت ها از این موضوع ناراضی هستند که در تطابق با قوانین بین المللی حمل و نقل تسلیحات آمریکا، توانایی کنترل تجهیزات فراوری شده با استفاده از فناوری های آمریکا در دست ایالات متحده باقی مانده و در صورت احتیاج نیز آمریکا می تواند برای صادرات محدودیت ایجاد کند.

به گزارش این نشریه، فلورنت شووانسی، مدیر فروش بخش موتورهای هلیکوپتر شرکت فرانسوی سافران، گفت: بدون قوانین بین المللی حمل و نقل تسلیحات آمریکا و دیگر سیستم های نظارتی این کشور، اروپا آزادی بیشتری در خرید محصولات نظامی به دست می آورد. یکی از مزایای محصولات صددرصد ساخت اروپا، این است که این شرکت ها در اروپا باقی مانده و به دست کشورهای غیراروپایی نمی افتند.

آلمان و فرانسه در ژوئیه 2017، به طور رسمی برنامه مشترک سیستم هوایی مبارزه ای آینده، فراوری یک جت جنگنده کاملاً اروپایی را هدف قرار داده، اعلام کردند. این هواپیما خاتمه جایگزین جنگنده های نسل چهارم یوروفایتر تایفون و داسو رافال خواهد شد. هوانوردی داسو و ایرباس، در ساخت این هواپیما درگیر هستند. شرکت فرانسوی سافران و شرکت آلمانی ام تی یو ارو انجینز در توسعه موتور این هواپیما همکاری خواهند کرد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1179

به "آلمان و فرانسه برای قطع وابستگی به آمریکا آماده شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان و فرانسه برای قطع وابستگی به آمریکا آماده شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید