اتحادیه اروپا: روابط با ترکیه در پایین ترین سطح تاریخی خود قرار گرفته است

به گزارش تیم علمی، گزارش مجلس اتحادیه اروپا، افت شدید سطح روابط بین ترکیه و این اتحادیه را نشان می دهد. از طرفی، ترکیه ژست آرامش به خود گرفته و عضویتش در اتحادیه اروپا را یک هدف استراتژیک اعلام می نماید.

اتحادیه اروپا: روابط با ترکیه در پایین ترین سطح تاریخی خود قرار گرفته است

به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، اتحادیه اروپا و ترکیه همچنان به انتقاد از یکدیگر ادامه می دهند. در 18 ماه مه، مجلس اروپا در آخرین گزارش سالانه خود از پایین ترین سطح روابط بین اتحادیه اروپا و ترکیه اشاره نموده است.

تعدادی از نمایندگان اتحادیه اروپا اعلا کردند که اقدامات یک جانبه در دریای مدیترانه شرقی و همچنین اظهارات شدید و گاه تحریک آمیز علیه اتحادیه و کشورهای عضو آن، روابط اتحادیه اروپا و ترکیه را به پایین ترین سطح تاریخی خود رسانده است، تا حدی که ضروری است دو طرف ارزیابی دوباره و عمیقی از شرایط فعلی روابط و چارچوب آنها انجام دهند.

این گزارش نشان می دهد که اگر فرایند منفی فعلی معکوس نشود، مجلس اروپا می بایست به طور رسمی مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا را متوقف کند.

ناچو سانچز آمور، مخبر مجلس اروپایی در ترکیه گفت : این گزارش احتمالا انتقادی ترین لحن را به شرایط ترکیه دارد. متأسفانه این گزارش نشان دهنده همه آنچه که در کشور طی دو سال گذشته رخ داده است، به ویژه در زمینه های حقوق بشر و حاکمیت قانون که همچنان مهمترین نگرانی های مجلس اروپا است.

این گزارش با 480 رأی موافق، 64 رأی مخالف و 150 رأی ممتنع به تصویب رسید.

گزارش قبلی مجلس از قبل منتقد ترکیه بود و از کشورهای عضو خواست تا مذاکرات الحاق را به طور رسمی متوقف نمایند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1731

به "اتحادیه اروپا: روابط با ترکیه در پایین ترین سطح تاریخی خود قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا: روابط با ترکیه در پایین ترین سطح تاریخی خود قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید