اتهام زنی اتحادیه اروپا و آمریکا علیه نتایج همه پرسی روسیه

به گزارش تیم علمی، اتحادیه اروپا و آمریکا با مداخله در امور داخلی روسیه مدعی شدند باید به تخلفات احتمالی در همه پرسی اصلاحات قانون اساسی در این کشور رسیدگی گردد.

اتهام زنی اتحادیه اروپا و آمریکا علیه نتایج همه پرسی روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در پی مشارکت بالای مردم روسیه در همه پرسی اصلاح قانون اساسی این کشور، اتحادیه اروپا و آمریکا به اتهام زنی علیه مسکو پرداختند.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه فرانس 24، پیتر استانو سخنگوی اتحادیه اروپا روز پنجشنبه مدعی شد: گزارش های و ادعاهای مطرح شده از تخلفاتی در حین رأی گیری حکایت دارند که از جمله آن ها می توان به اجبار مردم به رأی دادن، رأی دادن دوباره افراد، نقض محرمانه ماندن رأی افراد و خشونت پلیس علیه خبرنگاران ناظر همه پرسی اشاره نمود.

وی اضافه کرد: انتظار داریم تحقیقات مقتضی در این زمینه انجام گردد زیرا این ها ادعاهایی جدی هستند. از روسیه انتظار داریم صرف نظر از هرگونه اصلاحات در قانون اساسی، به تعهدات بین المللی خود پایبند بماند.

از سوی دیگر وزارت امور خارجه آمریکا نیز در اقدامی مداخله جویانه ادعا کرد با نحوه اجرای این همه پرسی مشکل دارد زیرا گزارش هایی از مجبور کردن مردم به شرکت در آن دریافت نموده است.

نتایج همه پرسی انجام گرفته نشان می دهد که اکثریت مردم روسیه به فراهم آمدن زمینه برای تداوم ریاست جمهوری ولادیمیر پوتین تا سال 2036، آری گفتند.

پوتین هم اکنون با تغییر قانون اساسی روسیه، حق شرکت در دو دوره دیگر از انتخابات ریاست جمهوری کشورش را به دست خواهد آورد و می تواند برای 16 سال رئیس جمهور باشد.

اصلاحات قانون اساسی روسیه در ژانویه امسال رونمایی شد و مجلس این کشور در ماه مارس از آن ها حمایت و تصویب شان کرد اما خواهان برگزاری یک همه پرسی برای جلب حمایت عمومی شد.

این همه پرسی که قرار بود 22 آوریل امسال در روسیه برگزار گردد، به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد و از صبح روز پنج شنبه، بیست و پنجم ژوئن، به مدت یک هفته شروع شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1155

به "اتهام زنی اتحادیه اروپا و آمریکا علیه نتایج همه پرسی روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتهام زنی اتحادیه اروپا و آمریکا علیه نتایج همه پرسی روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید