اعمال محدودیت برای تخلیه و بارگیری در محور خیابان خیام

به گزارش تیم علمی، تهران (پانا) - شهردار منطقه 12 از محدودیت تخلیه و بارگیری در محور خیابان خیام به منظور کاهش بار ترافیک و سهولت تردد در محدوده بازار بزرگ تهران خبر داد.

اعمال محدودیت برای تخلیه و بارگیری در محور خیابان خیام

امیر یزدی، شهردار منطقه 12 گفت: از روز شنبه 6 آذرماه، تخلیه و بارگیری در محور خیابان خیام از ساعت 9 صبح تا 19 ممنوع خواهد شد و در صورت مشاهده، ضمن اعمال قانون از طریق پلیس راهور، وسیله نقلیه متخلف به پارکینگ منتقل می شود.

یزدی با بیان این مطلب که اطلاع رسانی در این باره از امروز، 2 آذرماه از طریق تبلیغات محیطی در سطح منطقه انجام خواهد شد، افزود: موضوع تخلیه و بارگیری خیابان خیام در محدوده بازار از مهم ترین دلایل ایجاد معضلات ترافیکی در این محدوده است. بازار تهران، شریان اقتصادی به کل کشور است که در این محدوده، حجم ورودی و خروجی بار در احجام و تناژهای بالا صورت می گیرد. خیابان خیام که ضلع غربی بازار است، با توجه به یک طرفه شدن خیابان 15 خرداد، یکی از ورودی های مهم بازار به شمار می رود که از معابری مانند خیابان پاچنار، کوچه منوچهرخانی یا دروازه نو که قسمت جنوب خیابان قرار گرفته، حجم بالایی تردد با هدف تخلیه و بارگیری به سمت بازار سرازیر می شود.

وی با تأکید بر اینکه حل مشکل ترافیک بازار، مطالبه عمومی است، بیان نمود: هم اکنون شرایط نابه سامانی از بعد ترافیکی در بازار ایجاد شده و گاهی سه تا چهار خط، تخلیه و بارگیری، معبر را اشغال می کند و این امر سبب می شود که در ساعت اوج ترافیک، یک خط بیشتر برای عبور و مرور باقی نماند؛ ضمن آنکه همین مسأله تخلیه و بارگیری سبب می شود خط ویژه اتوبوس هم از حیز انتفاع ساقط شود و حمل ونقل عمومی هم دچار چالش می شود.

شهردار قلب طهران، اولین و مؤثرترین اقدام را در این زمینه، اعمال محدودیت زمانی دانست و بیان نمود: به همین دلیل طی تصمیماتی که در جلسه با رؤسای اصناف در محل جامعه انجمن های اسلامی اصناف و بازار با حضور دبیر کل این انجمن و رؤسای برخی اتحادیه ها گرفته شد، مقرر شد با ابلاغ به کسبه محدوده محور خیام، تخلیه و بارگیری در زمان مشخصی صورت گیرد.

به گزارش شهرداری منطقه 12، به گفته یزدی در مرحله بعد، طی مطالعات اجرا شده، اقداماتی نظیر ساماندهی بار و کالا از طریق ایجاد انبارهایی موازی با معبر که اجرایی شدن آن نیاز به ابزارهای هوشمندسازی دارد، همچنین تهیه بانک اطلاعاتی از چرخ دستی ها و ساماندهی آنها در دستور کار قرار گرفته است که به محض مهیاشدن شرایط لازم، اجرایی خواهند شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1966

به "اعمال محدودیت برای تخلیه و بارگیری در محور خیابان خیام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعمال محدودیت برای تخلیه و بارگیری در محور خیابان خیام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید