این مار اعضای بدن شکارش را زنده زنده می بلعد!

به گزارش تیم علمی، در سال 2016، هرپتولوژیست هایی که روی مارها در تایلند مطالعه می کردند، شاهد چیزی بودند که قبلاً هرگز ندیده بودند. آنها با ماری برخورد کردند که یک وزغ سمی بزرگ را کشته بود و از اتفاق بعدی شوکه شدند.

این مار اعضای بدن شکارش را زنده زنده می بلعد!

به گزارش خبرآنلاین، این مار که یک کوکری با نوارهای کوچک (Oligodon fasciolatus) است، از مجموعه ای از دندان های بزرگ و خمیده در پشت آرواره های خود برای ایجاد برشی در سمت چپ شکم وزغ استفاده کرد. سر مار هنگام ایجاد برش از این طرف به طرف دیگر چرخید و سپس به آرامی به طور کامل در بدن وزغ فرو رفت و کبد، قلب، ریه و معده دوزیست را بیرون کشید. بر اساس تحقیقات تازهی که این ماه در مجله Herpetozoa منتشر شد، مار سپس اعضای وزغ را یکی یکی می خورد.

جورج دوورسکی برای Gizmodo گزارش می دهد که بیشتر مارها طعمه خود را به طور کامل می بلعند و هیچ مار دیگری مانند مار کوکری تغذیه نمی کند. Henrik Bringsøe، هرپتولوژیست آماتور از دانمارک و اولین نویسنده مطالعه تازه، در بیانیه ای می نویسد، گاهی اوقات، به خصوص وزغ های بدشانس زمانی که این مارها آنها را تخلیه می نمایند، هنوز زنده هستند.

مارهای کوکری معمولاً کمتر از سه فوت طول دارند و به خاطر یک قمه انحنادار متمایز که در تاریخ به وسیله سربازان گورکایی نپالی زبان از نپال و بخش هایی از هند استفاده می شد، اینگونه نامگذاری شده اند. تیغه های کوکری به خاطر توانایی شان در ایجاد برش های عمیق به عنوان ابزار یا سلاح شناخته می شوند و تحقیقات تازه نشان می دهد مارهایی که نام تیغه را یدک می کشند از دندان های تیز و منحنی خود برای تأثیرات مشابهی استفاده می نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 27 بهمن 1401 بروزرسانی: 27 بهمن 1401 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 2265

به "این مار اعضای بدن شکارش را زنده زنده می بلعد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این مار اعضای بدن شکارش را زنده زنده می بلعد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید