بازارهای نفت معاملات هفته را با رشد قیمت آغاز کردند

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، روز دوشنبه، در شرایطی که تحریم‌های آمریکا علیه ایران، بازارها را به سوی کمبود عرضه سوق می‌دهد، قیمت‌ها افزایش یافت، هرچند نگرانی از کند شدن رشد اقتصادی جهان به علت تنش‌های تجاری، رشد قیمت‌ها را محدود کرد.

بازارهای نفت معاملات هفته را با رشد قیمت آغاز کردند

در معاملات امروز، تا ساعت 8:24 به قت تهران، هر بشکه نفت برنت با 7 سنت افزایش در قیمت 72.88 دلار خرید و فورش شد.

قیمت نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، با 16 سنت افزایش به هر بشکه 67.79 دلار رسید.

ایالات‌متحده تحریم‌های جدیدی را بر علیه اقتصاد ایران وضع کرده است و از ماه نوامبر بخش نفت ایران مورد هدف دور جدیدی از تحریم‌ها قرار خواهد گرفت.

ای‌ان‌زی بانک در یادداشتی در روز دوشنبه نوشت: با بازگشت تحریم‌های آمریکا بر علیه ایران تمام چشم‌ها منتظر دیدن میزان تاثیر این تحریم‌ها بر صادرات نفت خام این کشور خواهد بود.

این بانک در ادامه می‌نویسد: حفظ سطح عرضه جهانی ممکن است بسیار چالش برانگیز باشد. البته آمریکا همچنان تولید خود را افزایش می‌دهد و طبق داده‌های اخیر، فعالیت‌های حفاری این کشور به رشد خود ادامه داده‌اند.

طبق اعلام شرکت خدمات انرژی بیکر هیوگز، در هفته اخیر شرکت‌های حفاری آمریکا با اضافه کردن 10 چاه، تعداد چاه‌های نفتی فعال این کشور را به 869 حلقه افزایش داده‌اند.

اما با بالا گرفتن تنش‌های تجاری و تقویت قیمت دلار و در نتیجه افت تقاضای چین و اقتصادهای در حال ظهور و بالا رفتن هزینه‌های تامین مالی شرکت‌ها، بر قیمت‌های نفت فشار رو به پایینی وارد می‌شود.

منبع: mehrnews.com
انتشار: بروزرسانی: 24 مرداد 1397 شناسه مطلب: 5

به "بازارهای نفت معاملات هفته را با رشد قیمت آغاز کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازارهای نفت معاملات هفته را با رشد قیمت آغاز کردند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید