بازداشت 30 تن از رهبران نظام البشیر به اتهام حمایت از تروریسم

به گزارش تیم علمی، پلیس استان القضارف سودان با حکم دادستانی کل، 30 تن از رهبران نظام عمر البشیر، رئیس جمهور برکنار شده این کشور را بازداشت کرد.

بازداشت 30 تن از رهبران نظام البشیر به اتهام حمایت از تروریسم

به نقل از سایت سودان تربیون، دادستانی کل سودان بر اساس ماده قانون مبارزه با تروریسم و پولشویی و نیز دو ماده قانون کیفری در رابطه با تضعیف حاکمیت قانون اساسی و تحریک علیه دولت، اقدامات قانونی در حق اعضای دولت عمر البشیر را مشخص کرد.

دادستانی سودان در استان القضارف بر اساس بیانیه کمیته مبارزه با پیامدهای قبول حاکمیت دولت عمر البشیر و مبارزه با فساد و بازپس گیری اموال که حامیان حاکمیت سابق را به تشویق به غارت و آتش زدن خودروها و دفاتر دولتی در استان های دارفور و کردفان متهم نموده بود، دستور بازداشت صادر کرد.

بعضی منابع در دادستانی سودان اعلام کردند، حکم های بازداشت برای 56 تن از رهبران دولت البشیر صادر شده بودند اما پلیس تا این لحظه 30 تن از آنها را بازداشت نموده که از این تعداد نیز 11 تن پیش از بازداشت خود را تسلیم کردند.

مسؤولان سودان عملیات بازداشت را در استان خارطوم و سایر استان های این کشور شروع و اعلام کردند: بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی کمیته مبارزه با پیامدهای قبول حاکمیت عمر البشیر، این بازداشت ها شامل حال تمامی اعضای حاکمیت سابق خواهد شد.

از سوی دیگر حزب کنگره ملی دست داشتن اعضایش در غارت و تخریب پاساژها و مراکز خرید و نیز دفاتر دولتی شهرهای مختلف از جمله الفاشر، نیالا، الجنینه، الابیض و ام روابه را تکذیب کرد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1567

به "بازداشت 30 تن از رهبران نظام البشیر به اتهام حمایت از تروریسم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت 30 تن از رهبران نظام البشیر به اتهام حمایت از تروریسم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید