بعید می دانم زودتر از مرداد برای خبرنگاران واکسن تزریق گردد، ستاد ملی مقابله با کرونا خبرنگاران را جزو مشاغل گروه سه برده است

به گزارش تیم علمی، رئیس ستاد مقابله با کرونا استان تهران گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا خبرنگاران را جزو مشاغل گروه سه برده است و بر همین اساس بعید می دانم زودتر از مرداد برای خبرنگاران واکسن تزریق گردد.

بعید می دانم زودتر از مرداد برای خبرنگاران واکسن تزریق گردد، ستاد ملی مقابله با کرونا خبرنگاران را جزو مشاغل گروه سه برده است

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، علیرضا زالی ظهر پنج شنبه 17 تیر ماه در حاشیه بازدید از بیمارستان شهید مفتح شهرستان ورامین در جمع خبرنگاران گفت: خبرنگاران در مراکز پر خطر، بیمارستان ها، مراکز بهداشتی و بیمارپذیر حضور پیدا می نمایند و استفاده از همه وسایل حفاظتی در مورد ویروس کرونا برای آن ها ممکن نیست.

وی ادامه داد: لذا خبرنگاران جزو مشاغل پر خطر محسوب می شوند و به همین علت نامه ای به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مقابله با کرونا ارسال کردیم، اما ما در ستاد مقابله با کرونا استان تهران مانند دیگر منطقه ها کشور تنها توزیع نماینده واکسن های کرونا هستیم و در سهمیه بندی نقشی نداریم، اما به ستاد ملی مقابله با کرونا برای توزیع واکسن برای تزریق خبرنگاران اعلام آمادگی کردیم.

رئیس ستاد مقابله با کرونا استان تهران اضافه کرد: اما ستاد ملی مقابله با کرونا خبرنگاران را جزو مشاغل گروه سه برده است و بر همین اساس بعید می دانم زودتر از مرداد برای خبرنگاران واکسن تزریق گردد، ولی آمادگی داریم اگر سهمیه واکسنی برای خبرنگاران در نظر گرفته گردد، به سرعت تزریق را انجام دهیم.

وی در مورد ویروس نوع دلتا کرونا هم گفت: دلتا آخرین واریانت ویروسی است که در مجموعه 68 کشور جهان از جمله ایران مشاهده شده است، این واریانت جهش یافته است و اولین بار در هند دیده شده و از خصوصیات این ویروس می توان به بالا بودن سطح سرایت پذیری و بین 8 تا 12 برابر نسبت به فرم های کلاسیک کووید 19 قدرت سرایت پذیری اشاره نمود که خوشه های خانوادگی را بیشتر درگیر می نماید.

زالی اضافه کرد: توأم بودن علائم گوارشی و تنفسی جزو ویژگی های این ویروس است و آغاز علائم تا بستری شدن بیمار مدت زمان کمتری طول می کشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1798

به "بعید می دانم زودتر از مرداد برای خبرنگاران واکسن تزریق گردد، ستاد ملی مقابله با کرونا خبرنگاران را جزو مشاغل گروه سه برده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعید می دانم زودتر از مرداد برای خبرنگاران واکسن تزریق گردد، ستاد ملی مقابله با کرونا خبرنگاران را جزو مشاغل گروه سه برده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید