برترین زمان استفاده از ضد عرق

به گزارش تیم علمی، خبرنگاران : استفاده از ضد عرق صبح ها خیلی کارایی ندارد.

برترین زمان استفاده از ضد عرق

استفاده از ضد عرق برای بهداشت فردی و حتی اجتماعی ضروری است.

به گزارش خبرنگاران، برخلاف شب ها، غدد عرق صبح ها فعال ترند، به همین خاطر وقتی صبح ها از ضد عرق استفاده می کنید، سخت تر می تواند به درون جایی که باید، یعنی منافذ پوست، نفوذ کند.

پوست شما شب ها خشک تر است و دمای بدن تان هم پایین تر. شاید خودتان ندانید، اما همین دو عامل اندازه تأثیرگذاری ضد عرق ها را به اندازه چشمگیری افزایش می دهد. ضد عرق اینگونه بهتر به درون پوست نفوذ می نماید و اثر ماندگارتری دارد.

در ادامه می خواهیم ببینیم چرا بهتر است شب ها از ضد عرق استفاده کنیم.

صبح ها زیاد اثر ندارد

برخلاف شب ها، غدد عرق صبح ها فعال ترند، به همین خاطر وقتی صبح ها از ضد عرق استفاده می کنید، سخت تر می تواند به درون جایی که باید، یعنی منافذ پوست، نفوذ کند.

بعد از حمام خوب در پوست نفوذ نمی نماید

اگر بلافاصله بعد از حمام ضد عرق بزنید، آن واکنشی که باید در برابر ضد عرق رخ دهد احتمالاً بر روی لایه های بیرونی پوست اتفاق می افتد و ممکن است ضد عرق بی تأثیر گردد. این اتفاق باید در لایه های عمیق تر پوست رخ دهد، یعنی همان جایی که ضد عرق باید عمل کند تا واقعاً مانع از عرق کردن شما گردد.

شب ها اثرش بیشتر است

شب ها دمای بدن معمولاً افت می نماید که امری طبیعی است. به همین علت کمتر عرق می کنید، بنابراین اگر پیشواز بروید و ضد عرق را درست پیش از رفتن به رختخواب بزنید، غدد عرق تان بهتر می توانند ضد عرق را جذب نمایند. علاوه بر این، بهتر است ضد عرق را به پوست خشک بزنید، چون اینگونه عمیق تر به پوست نفوذ می نماید.

از آنجایی که اغلب ضد عرق ها معمولاً 24 ساعت دوام دارند، تا صبح و تا حتی بعد از حمام هم فعال باقی خواهند ماند. برای آنکه پوست تان بیشتر خشک باشد می توانید قبل از زدن ضد عرق، زیر بغل تان را با یک حوله پاک کنید.

اگر احتیاج بود صبح هم بزنید

اگر تصمیم گرفتید پیشواز بروید و قبل از خواب ضد عرق بزنید، می توانید صبح آن را تجدید کنید تا تأثیر گذاری بیشتری داشته باشد. گرچه ضدعرق بیشتر کارش را تا آن وقت انجام داده، اما اگر صبح هم تجدیدش کنید، این کار مثل یک حمله مجدد به غدد عرق عمل می نماید.

منبع: روزیاتو

منبع: رکنا
انتشار: 29 دی 1400 بروزرسانی: 29 دی 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1985

به "برترین زمان استفاده از ضد عرق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین زمان استفاده از ضد عرق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید