خبرنگاران اجازه دلالی درشهرک های صنعتی قم را نمی دهیم

به گزارش تیم علمی، قم - خبرنگاران - مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قم با اشاره به این که اجازه دلالی و بورس زمین در شهرک ها و نواحی صنعتی و حبس منابع اقتصادی شرکت، را نمی دهیم، گفت: سرمایه گذاران و فراوری کنندگان واقعی همیشه مورد توجه و تجلیل خواهند بود، بنابراین امتیاز حق بهره برداری از اراضی صنعتی صرفاً می بایست در اختیار سرمایه گذاران واقعی قرار گیرد.

خبرنگاران اجازه دلالی درشهرک های صنعتی قم را نمی دهیم

به گزارش روز شنبه روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی قم، اسرافیل شعاعی در گفت و گویی، با تاکید بر اینکه زمین های شهرک های صنعتی نباید محلی برای دلال بازی باشد، توضیح داد: با توجه به اینکه برای ایجاد زیرساخت در شهرک های صنعتی هزینه های زیادی اجرا شده است، نباید زمین های این شهرک توسط عده ای معطل و حبس گردد، بنابراین معین تکلیف و فسخ قراردادهای راکد در شهرک های صنعتی استان با جدیت دنبال و با این هدف گذاری بستر برای سرمایه گذاران جدید فراهم می گردد.

وی ضمن اشاره به برنامه های در دست اقدام شرکت شهرک های صنعتی قم، ادامه داد: استفاده از ظرفیت شهرک های موجود و فعال استان اولویت نخست شرکت شهرک های صنعتی است و در این راستا قرارداد زمین های واگذار شده که هیچ گونه بهره برداری منجر نشده اند، فسخ خواهد شد.

شعاعی اظهار کرد: معین تکلیف قراردادهای منعقد شده راکد در سطح شهرک ها و نواحی صنعتی استان که به سرمایه گذاران زمین واگذار شده، ولی به هر نحوی، اراضی واگذار شده به آنان موجب راه اندازی واحد نشده است، در جلسه هیأت حل اختلاف آنالیز و تصمیم گیری می گردد.

وی اضافه نمود: استفاده از ظرفیت موجود در شهرک ها برای ایجاد واحدهای صنعتی در اولویت واقع شده است و در نتیجه میزان پیشرفت فیزیکی طرح ها و نیز ساخت و ساز واحدهای صنعتی به دقت رصد و کنترل می گردد و اگر چنانچه اقدامی از سوی طرفین قرارداد بر روی زمین خریداری شده صورت نگیرد، بر اساس ضوابط و قوانین موجود نسبت به معین تکلیف آن اقدام می گردد.

وی در انتها تاکید نمود: شهروندان و سرمایه گذاران، برای پیشگیری از بروز مسائل حقوقی و اقتصادی آینده، فریب دلالان با عنوان فروش زمین در شهرک ها و نواحی صنعتی استان را نخورند و کلیه درخواست ها و معاملات احتاقتصادی خود را قبلاً با واحد امور متقاضیان و حقوقی شرکت شهرک های صنعتی استان، هماهنگ و آنالیز کنند.

قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، ثامن الائمه (ع) - قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.

حجم سرمایه گذاری اجرا شده برای واحدهای صنعتی و معدنی موجود استان بیش از 49 هزار و562 میلیارد ریال است که با این حجم از سرمایه گذاری انجام شده در 2هزار و 217 واحد صنعتی و صنایع معدنی برای 56 هزار و 123 تن فرصت اشتغال ایجادشده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 18 مرداد 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1106

به "خبرنگاران اجازه دلالی درشهرک های صنعتی قم را نمی دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اجازه دلالی درشهرک های صنعتی قم را نمی دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید