خبرنگاران خلیل زاد همچنان نماینده آمریکا در امور افغانستان باقی می ماند

به گزارش تیم علمی، کابل - خبرنگاران - منابع خبری در افغانستان اعلام کردند که زلمی خلیل زاد فرستاده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان با گروه طالبان در دولت جدید آمریکا نیز به کارش ادامه می دهد.

خبرنگاران خلیل زاد همچنان نماینده آمریکا در امور افغانستان باقی می ماند

به گزارش خبرنگاران، روزنامه 8 صبح افغانستان امروز شنبه به نقل از سی ان ان نوشت که دولت جدید آمریکا زلمی خلیل زاد، نماینده ویژه دولت دونالد ترامپ در امور صلح افغانستان را هم چنان در سمتش حفظ خواهد کرد.

این منبع نوشته است که این یک حرکت معمولی نیست؛ زیرا هر دولت تازه کار در چنین سمت های تغییر ایجاد می کند و افراد وابسته به خودش را منصوب می کند.

به گزارش این رسانه، اقدام دولت بایدن برای حفظ خلیل زاد در سمتش در حال حاضر نشان دهنده تعهد ابتدایی برای حفظ پایبندی امریکا به توافق نامه صلح امریکا با طالبان است.

این در حالی است که در سفر اخیر خلیل زاد به کابل در روزهای پایانی دولت ترامپ، اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان حاضر به ملاقات با وی نشد.

پیش از این نیز مشاور ارشد امور فرهنگی رئیس جمهوری افغانستان در روزهایی که جوبایدن برنده انتخابات اعلام شد، نوشت که زلمی خلیل زاد با برنده شدن جو بایدن به خانه خواهد رفت تا خاطرات ناکام ماموریت صلح خود را بنویسد.

در آخرین مورد مشاور امنیت ملی آمریکا در تماس تلفنی با همتای افغانستانی خود گفته است که توافقنامه صلح دولت ترامپ با طالبان را بررسی می کند تا اطمینان یابد که آنها رابطه خود را با تروریست ها قطع، خشونت را کاهش و به گفت وگوی جدی پایبند هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1501

به "خبرنگاران خلیل زاد همچنان نماینده آمریکا در امور افغانستان باقی می ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران خلیل زاد همچنان نماینده آمریکا در امور افغانستان باقی می ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید