خطر تبدیل بیمارستان ها به کانون کرونا، ضرورت بازمهندسی ترخیص

به گزارش تیم علمی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: تشکیل منظم کمیته ترخیص و بازمهندسی فرایند ترخیص در ایجاد ظرفیت های بیمارستانی بسیار موثر است.

خطر تبدیل بیمارستان ها به کانون کرونا، ضرورت بازمهندسی ترخیص

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، در جلسه ای که با حضور علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران و جمعی از متخصصان برگزار گردید، نادر توکلی معاون درمان ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، به ارائه گزارشی درباره دور دوم پایش مراکز درمانی در کووید 19 پرداخت.

در این گزارش تعداد بیماران بستری شده، میزان رعایت پروتکل های بهداشتی و همچنین نوع پروتکل های درمانی، راه کار های مدیریت نیروی انسانی، نحوه حفاظت از کادر درمانی در برابر کرونا، نقاط ضعف و قوت مراکز و مواردی از این دست مورد آنالیز نهاده شد.

زالی نیز پس از آنالیز این گزارش ها با اشاره به حجم بالای کار تیم های درمانی در دوران شیوع کرونا، تاکید نمود: با توجه به خطر تبدیل بیمارستان ها به کانون های ابتلاء، باید نهایت توجه در این زمینه انجام گردد تا بیمارستان ها و مراکز درمانی در معرض چنین خطری قرار نگیرند.

وی همچنین بر ضرورت پررنگ شدن اثر بخشی کمیته های علمی و همچنین کمیته ترخیص تاکید نمود و گفت: تشکیل منظم کمیته ترخیص و بازمهندسی فرایند ترخیص در ایجاد ظرفیت های بیمارستانی بسیار مؤثر است.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا با اشاره به لزوم آمادگی برای بروز پیک بعدی کرونا با دامنه ای عظیم تر، بر ضرورت برنامه ریزی برای مدیریت ظرفیت تخت های بیمارستانی تاکید نمود.

زالی با بیان اینکه وقوع پیک دوم شیوع کرونا بار زیادی را بر دوش کادر درمان تحمیل کرد، گفت: مبتلا شدن کادر درمان، علاوه بر خارج شدن آنان از مدار، باعث فشار مضاعف به سایر نیرو ها می گردد.

وی همچنین با اشاره به لزوم توجه به ارائه خدمات مناسب به بیماران غیر کرونایی در دوران شیوع کرونا، ضرورت انسجام و وحدت رویه در بیمارستان ها را یادآور شد.

زالی در خاتمه با اشاره به کوشش ستودنی تیم پزشکی، بر ضرورت حفظ و جمع آوری تجربیات و فرآیند های کاری پیروز تاکید نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1246

به "خطر تبدیل بیمارستان ها به کانون کرونا، ضرورت بازمهندسی ترخیص" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر تبدیل بیمارستان ها به کانون کرونا، ضرورت بازمهندسی ترخیص"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید