روایت مدیر مدرسه از ماجرای خودکشی دانش آموز بوشهری

به گزارش تیم علمی، ماجرای خودکشی دانش آموز 11 ساله با ابهاماتی همراه است و هنوز علت اصلی ماجرا معین نیست در همین رابطه مدیر مدرسه محمد حرف هایی برای گفتن دارد.

روایت مدیر مدرسه از ماجرای خودکشی دانش آموز بوشهری

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

به گزارش تسنیم، خودکشی محمد دانش آموز 11 ساله از شهر دیّر استان بوشهر به دلیل نداشتن گوشی همراه بازتاب بسیاری داشته است؛ مرگی که هنوز ابعاد مبهم بسیاری دارد و با توجه به صحبت های والدین این دانش آموز در مصاحبه های مختلف هنوز به صورت قطعی معین نیست علت مرگ او چه بوده است؟

در همین حال عیسی نیوشاد رئیس دادگستری شهرستان دَیّر با اشاره به مرگ دانش آموز دَیّری گفت: نداشتن تبلت و گوشی تلفن همراه انگیزه اصلی خودکشی دانش آموز دَیّری نبوده و متأسفانه جوّسازی در این باره کاملاً بی اساس و با انگیزه های مغرضانه است. خودکشی می تواند با انگیزه های مختلف صورت بگیرد؛ هنوز انگیزه خودکشی این دانش آموز معین نیست و دامن زدن به شایعات موجب تشویش اذهان عمومی می گردد و مطرح نمودن این مهم معیناً با انگیزه های خاصی است که می تواند تضعیف نظام آموزشی را دنبال داشته باشد.

مادر این دانش آموز هم که تا پیش از این گفته بود، فرزندش گوشی همراه نداشته و مدیر مدرسه چند بار گفته بود که می خواهد به سه دانش آموز گوشی بدهد، اما این اتفاق نیفتاد. هیچ گوشی ای در کار نبود و تنها دلیل غصه پسرم که باعث شد این بلا را سر خودش بیاورد همین نداشتن گوشی بود. در اظهار نظری جدید گفته است: مدیرمدرسه یک گوشی را در اختیار فرزندم قرار داد، او در این سال ها یاری هایی به فرزندم داشته است و در این سال ها نمی دانستم کتاب های درسی، لباس فرم مدرسه و بیمه فرزندم از کجا تأمین می شده است.

اما ایرج قاسمی مدیر مدرسه ای که محمد در آنجا درس می خواند نیز حرف هایی برای گفتن دارد.

فروردین سال جاری گوشی قبلی خود را به محمد دادم

ایرج قاسمی مدیر دبستانی است که محمد در پایه پنجم آن مشغول به تحصیل بود، او درباره این حادثه گفت: فروردین سال جاری برای خودم گوشی خریدم و گوشی قدیمی را به محمد دادم تا بتواند در کلاس های درس حاضر گردد.

او در پاسخ به این پرسش که چرا محمد در کلاس شاد با اسم سید عادل موسوی شرکت می نموده و به معلم می گفته من سید محمد موسوی زاده هستم، مطرح نمود: سید عادل موسوی زاده فردی که محمد با نام او در کلاس درس حاضر می شد، پدرش است. بعضی دانش آموزان در شبکه شاد اسامی شان با اسم پدرشان ثبت شده است؛ بنده فروردین سال جاری به محمد گوشی دادم و مادرش نیز در جریان بود، مدت زیادی در شبکه شاد فعالیت می کرد و مطالب درسی و آموزشی را با همین نام و شماره برای من و معلمش ارسال می کرد و مدارک آن موجود است؛ حتی در روز حادثه نیز آنلاین بود.

او در پاسخ به این پرسش که آیا گوشی را به محمد قرض داده بودید؟ گفت: وقتی گوشی جدید خریدم گوشی قدیمی را به محمد دادم، چون با آن ها همسایه هستم و خانواده اش را می شناسم و می دانستم به گوشی احتیاج دارد، نیتم این بود گوشی را از او پس نگیرم و هدیه بدهم؛ محمد خیلی از این موضوع شاد بود.

محمد می گفت دوربین گوشی خراب شده است

قاسمی ادامه داد: در سال تحصیلی جدید مسئله ای برای دوربین گوشی ایجاد شد و محمد در گروه به معلم گفته بود که گوشی ام مشکل دارد و نمی توانم تصاویر و تکالیف را ارسال کنم که معلم نیز گفته بود اشکالی ندارد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا خراب شدن گوشی و ناتوانی محمد از ارسال تکالیف برای معلم باعث ناراحتی او شده بود تا انگیزه ای برای خودکشی گردد؟ مطرح نمود: خیر. محمد دانش آموز منظمی بود و با هم بسیار راحت بودیم، اصلاً مسئله ای نداشت که بخواهد به خاطر گوشی ناراحت باشد واقعاً نمی دانم چرا خودکشی نموده است و به من و معلمش در خصوص ناراحتی اش چیزی نگفته بود.

روز حادثه محمد در شاد آنلاین بود

قاسمی در پاسخ به این پرسش که آیا محمد در روز حادثه در شاد فعالیت کلاسی هم داشته است، گفت: محمد آن روز در شاد آنلاین شد. آن روز نوبت آنالیز تکالیف دانش آموزان توسط معلم بود که در حین آن با معلم تماس گرفتم و ماجرای فوت محمد را شرح دادم. این دانش آموز حدود 2 ساعت در شاد آنلاین بود، اما فعالیتی نداشت.

مدیر مدرسه در واکنش به انتشار متنی در فضای مجازی از سوی معلم محمد که خطاب به دانش آموزی که هرگز ندیدمش نوشته شده است، با تأیید آن مطرح نمود: محمد سال جاری دانش آموز کلاس پنجم بود و، چون حضور دانش آموزان در مدسه اختیاری بود مادرش اظهار داشت اجازه نمی دهم در کلاس های حضوری شرکت کند بنابراین معلم پایه پنجم او را از نزدیک ندیده بود و فقط در فضای مجازی با محمد ارتباط داشت.

منبع: فرارو
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1307

به "روایت مدیر مدرسه از ماجرای خودکشی دانش آموز بوشهری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت مدیر مدرسه از ماجرای خودکشی دانش آموز بوشهری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید